Buna göre, Akçakoca Kaymakamlığı, ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve okul müdürlüğü ile yapılan protokol LGS Tercih bursu, başarı bursu, staj ve iş garantisi gibi birçok desteği içeriyor.

Özellikle LGS Tercihi yapacak Akçakocalı öğrencilerin Orhan Özdemir Fen Lisesini tercih etmeleri halinde, cazip burs desteği verilecek. Ayrıca Akçakoca Orhan Özdemir Fen lisesinden mezun olan öğrencilere için de yurt dışı dil programı, KYK Yurt desteği, iş ve staj garantisi var.

İşte detaylar:

A TERCİH BURSU

Tercih döneminde Akçakoca Orhan Özdemir Fen Lisesini Tercih Eden Öğrenciler A1. Tercih döneminde Akçakoca Orhan Özdemir Fen Lisesini tercih eden en yüksek yüzdelik dilime sahip ilk 5 öğrenciye aylık 1500 TL, A2. Tercih döneminde Akçakoca Orhan Özdemir Fen Lisesini tercih eden en yüksek yüzdelik dilime sahip ilk 5 öğrenciden sonra gelen ilk 5 öğrenciye aylık 1000 TL,

Ayrıca bu öğrencilerden tercih burslarına ilave olarak;

A3. Tercih döneminde, Akçakoca Orhan Özdemir Fen Lisesini eden %1 dilimdeki her öğrenci için aylık 2000 TL, A4. Tercih döneminde, Akçakoca Orhan Özdemir Fen Lisesini eden %2 dilimdeki her öğrenci için aylık 1500 TL, A5. Tercih döneminde, Akçakoca Orhan Özdemir Fen Lisesini eden yüzde 3 dili… Akçakoca Orhan Özdemir Fen Lisesinden Mezun Olup Üniversiteyi Kazanan Öğrenciler 1. Akçakoca Orhan Özdemir Fen Lisesinden mezun olup Üniversite Sınavını ilk 20.000 ve üzeri dilimle kazanan ilk 2 öğrenci yaz tatili döneminde 2 haftalık İngiltere (yurtdışı) dil programına gönderilecek.

Cats-44

HEYECANLI BEKLEYİŞ SONA ERDİ HEYECANLI BEKLEYİŞ SONA ERDİ

2. Akçakoca Orhan Özdemir Fen Lisesinden mezun olup üniversite sınavında ilk 40.000 öğrenci sıralamasında Üniversitelerin İnşaat/Makine/Elektrik/Elektronik Mühendisliği ve Mimarlık Bölümlerini tercih eden ilk 2 öğrenciye OPTİMAL şirketinde İş Garantisi verilecektir.

3. 2024 yılı üniversite sınavında ilk 100.000 öğrenci sıralamasında üniversitelerin

İnşaat/Makine/Elektrik/Elektronik Mühendisliği ve Mimarlık Bölümlerini tercih eden ilk 10 öğrenciye OPTİMAL PMO şirketinde Staj Garantisi verilir.

54654765

4. 2024 yılı Akçakoca Orhan Özdemir Fen Lisesinden mezun olup Üniversite sınavında ilk 40.000 sıralamasına giren ve en yüksek puanlı 3 öğrencinin KYK aylık yurt masrafları, KYK yurdunda kalmayanlar için KYK yurt bedeli kadar tutar OPTİMAL PMO tarafından karşılanacaktır.

5. Akçakoca Orhan Özdemir Fen Lisesinden mezun olup üniversiteyi kazanan, aile geliri 2 asgari maaşın altında olmak kaydıyla en düşük gelirli 5 öğrenciye başarı düzeyine bakılmaksızın aylık 1.500 TL nakit burs imkânı sağlanacaktır.

Editör: Tuğba Aksoy