BU TESİS DÜZCE’YE HAYAT VERECEK BU TESİS DÜZCE’YE HAYAT VERECEK

Düzce Kalkınma ve Tanıtma Vakfı Başkanı ile Küçük Sanayi Sitesi (KSS) Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı öncülüğünde Küçük Sanayi Sitesi’ne yapılan cami inşaatında sona gelindi. Yılbaşına kadar açılması beklenen caminin halıları için dernek tarafından bağış kampanyası başlatıldı.

1-121

Yardım kampanyası ile ilgili Öncü Haber Merkezine konuşan KSS Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkan Yardımcısı Ayhan Şamandar, inşa edilen caminin 850 kişilik olduğuna dikkat çekerek, Düzce halkının kampanyaya destek vermesini istedi.

4-73

Cami inşaatının tamamlanmasının ardından Küçük Sanayi Sitesi’nde büyük bir eksikliğin giderileceğine dikkat çeken Şamandar, “Buradaki esnaflar özellikle Cuma günleri namaz kılmak için civar köylere gidiyordu. Biz bu nedenle Ahmet Mutlu önderliğinde bir cami derneği kurarak, buraya cami inşa ettirmek istedik. Camimizin kaba inşaatını Pekintaş firması karşılarken, Düzce İl Müftümüz de bize çok büyük desteklerde bulundu” dedi.

57d86c20-24c4-45ba-a9dd-c9e9ea88d44d

Bugün başlatılan halı kampanyasına ilginin yüksek olacağını tahmin ettiklerini söyleyen Şamandar, “Biliyorsunuz Üniversite Camisi’nde de bir halı kampanyası başlatmıştık.  Bu kampanya 30 gün içinde amacına ulaştı ve halılarımızı aldık. Ben tahmin ediyorum ki, bu kampanyamız da kısa süre de amacına ulaşarak halılarımızı alacağız. Biz camimizi yılbaşına kadar açılmasını hedefliyoruz. Kampanya dahilinde 1 metrekarelik halı için belirlenen ücret 900 TL. Düzce halkının bu kampanyaya büyük destek vereceğine inancımız tam.” açıklamalarında bulundu.

HABER: Savaş ARI