Kurban Bayramı öncesinde hayvan kaçakçılığını önlemek amacıyla ekipler çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Denetimleri gerçekleştiren İl, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, İl Emniyet ve İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin desteğiyle yol kontrol faaliyetleri gerçekleştirdi

1 (3)-6

DENETİMLER SIKLAŞTIRILACAK

Veteriner Sağlık Raporlarıyla hayvanların kulak küpeleri, sağlık durumları kontrol edilerek sorun tespit edilen hayvanlar yine ayrıca kontrolden geçirildi. Kontrol ve muayenede uygunsuzluk tespit edilmesi durumunda hayvan sahiplerine ve araç sahiplerine idari yaptırım uygulanıyor. Araçta hasta hayvan tespit edilmesi durumunda sevkine izin verilmeyerek karantina tedbirleri uygulanıyor.

1 (5)-3

Kurban Bayramı sonuna kadar tüm ilçelerde eş zamanlı yol kontrolleri ile birlikte denetimler sıklaştırılarak devam edeceği öğrenildi.

ÖNCÜ HABER GÜNDEME TAŞIDI, BELEDİYE HAREKETE GEÇTİ ÖNCÜ HABER GÜNDEME TAŞIDI, BELEDİYE HAREKETE GEÇTİ

1 (7)-6

İl Müdürü Esra Uzun yaptığı açıklamada, “Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle hayvan hareketlerindeki artışa bağlı olarak kontrolsüz hayvan hareketlerinin bulaşıcı hayvan hastalıklarının yayılımında önemli etkisi olmakta bunun da hayvansal üretime ve dolayısıyla ülke ekonomisinde olumsuz etkileri bulunmaktadır. Bulaşıcı hayvan hastalıklarının önlenmesinde hayvan hareketlerinin denetim ve kontrolünün büyük önem taşımakta özellikle ülkemizin doğusundan batısına yapılan hayvan sevkiyatlarının kontrol altına alınması, hayvansal üretimimizi olumsuz etkileyen bulaşıcı hayvan hastalıklarının önlenmesini sağlayacaktır" ifadelerini kullandı.

Editör: Tuğba Aksoy