Kurban Bayramında Düzceli vatandaşlar, aileleri ile birlikte güzel vakit geçirmek için bayram boyunca Düzce’deki mesire alanlarını doldurdu. Semaver ve mangal dumanlarının yükseldiği mesire alanlarında aileleri ile güzel vakit geçiren bazı vatandaşlar, çöplerini toplamak yerine, olduğu gibi mesire alanlarında bıraktı.


Özellikle doğal güzellikleri ile Kurban Bayramında vatandaların ilgi odağı olan Gölyaka Kültür Park içerisinde bırakılan çöp yığınları, bazı sorumsuz vatandaşlar tarafından mesire alanında bulunan  çöp konteynırlarına atılmak yerine olduğu yerlerde bırakıldı. 

1-385
Duruma tepki çeken bir bölge sakini cep telefonu ile kaydettiği görüntüleri, 0 542 767 18 81 numaralı Öncü Haber whatsApp ihbar hattına gönderdi. Görüntülerde, Gölyaka Kültür Parkın içerisindeki çöp yığınları dikkat çekerken, vatandaş ise duruma büyük tepki gösterdi. 

2-393
Görüntülerde vatandaş, hayvanların otladığı tel örgülü alanın temizliğine dikkat çekerken, insanların ise piknik yaptığı alandaki çöpleri göstererek “Hayvanlar, insanlardan daha temiz” yorumunda bulundu. 

İŞTE O KUŞLAR İÇİN AVLANMA TARİHLERİ İŞTE O KUŞLAR İÇİN AVLANMA TARİHLERİ

3-296
Vatandaş kaydettiği görüntülerde, şu ifadelere yer verdi: “Aslında insanlar yerken gayet temiz, ama çıkarken bir de  temiz olsa. Bu tel örgüden dışarısı hayvanların yayıldığı yer, burası hayvanların yayıldığı yer, insanlardan daha temiz. Bakın rezalete bakın. Adam çöpünü direk masanın dibinde bırakmış, rezalet. Şimdi hayvanlarmı, insanlarmı? Hangisi daha temiz? Daha bunun gibi neleri var. Bunun yeri burası değil, buraya bırakmış. Bunların yeri hep burası zaten.

Editör: Tuğba Aksoy