Yığılca’da belediye bünyesinde kent konseyi kurulması çalışmaları tamamlandı. Yığılca Kent Konseyi, belediyenin çağrısı üzerine 1. Olağan Genel Kurul için toplandı.

A A 20240705 35064470 35064467 Y I G I L C A I L C E S I N D E K E N T K O N S E Y I K U R U L D U

Yığılca Belediyesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya, Yığılca Belediye Başkanı Selami Savaş, muhtarlar, dernek temsilcileri ve meslek kuruluşları temsilcileri katıldı.

Düzenlenen genel kurul, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Divan kurulu seçiminin adından konuşan Yığılca Belediye Başkanı Selami Savaş, toplantıya katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Mustafa Haklı, Nuray Candan ve Sinan Kahraman'ın aday olduğu kent konseyi başkanlığına üçüncü turun sonunda Mustafa Haklı seçildi.

A A 20240705 35064470 35064469 Y I G I L C A I L C E S I N D E K E N T K O N S E Y I K U R U L D U

Kuruluş amacı

ADRENALİN TUTKUNLARI RAFTİNG YAPTI ADRENALİN TUTKUNLARI RAFTİNG YAPTI

Yığılca Kent Konseyi’nin kuruluş amacı şöyle: “Kent yaşamında, kent vizyonunun ve hemşehrilik bilincinin geliştirilmesi, kentin hak ve hukukunun korunması, sürdürülebilir kalkınma, çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma ve dayanışma, saydamlık, hesap sorma ve hesap verme, katılım, yönetişim ve yerinden yönetim ilkelerini hayata geçirmektir. Ayrıca merkezi yönetimin, yerel yönetimin, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarının ve sivil toplumun ortaklık anlayışıyla, hemşehrilik hukuku çerçevesinde buluştuğu; kentin kalkınma önceliklerinin, sorunlarının, vizyonlarının sürdürülebilir kalkınma ilkeleri temelinde belirlendiği, tartışıldığı, çözümlerin geliştirildiği ortak aklın ve uzmanlaşmanın olması hedeflenmektedir.”

Editör: OĞUZHAN BAL