Çalışan annelerin iş, aile ve sosyal hayat üçgeninde ruhsal olarak dağılmadan bir denge kurabilmesi için çözümler üretmek, örgün eğitim alan öğrencilerin okul aile ve sosyal hayatını düzenlemek gibi birçok alanda faaliyetler yürüten LH Çözüm Akademi, çoğunlukta gençleri ve çocukları esir alan bağımlılık konusunda da toplum yararına önemli çalışmalar yürütüyor.

WhatsApp Image 2023-07-20 at 13.42.18 (1)

Bu çerçevede ekran bağımlılığı, sigara tiryakiliği ve uyuşturucu gibi bağımlılık yapıcı sorunlara eğilen akademi, deneyimli kadrosu ile hem danışanlarına hem de düzenlediği etkinliklerle Düzceliler’e destek veriyor.

Toplumun bir kısmını doğrudan tamamını ise dolaylı yollardan etkileyen sorunlarla mücadele konusuna hassasiyetle eğilen LH Çözüm Akademi, çözüme katkı sağlayarak, halkın yaşam kalitesini yükseltmeye odaklanıyor.

Son olarak bağımlılıkla mücadele konusunda geniş yelpazede bilinçlenme sağlanması için kolları sıvayan akademi, konunun uzmanlarıyla düzenlediği seminerde, madde, sigara, kumar, teknoloji, herhangi bir eşya veya davranışa bağımlı hale gelinmesinin ortaya çıkardığı problemleri enine boyuna ele aldı. 

Akademi tarafından, Düzce’de bir otelde düzenlenen ve geniş katılımla gerçekleşen bağımlıkla mücadele seminerinde, bireyin günlük yaşam işlevlerini bozan bu önemli toplumsal sorunla baş etmenin yolları anlatıldı.

Bağımlılıkla mücadele konusunda kesin sonuçlar alınabilmesi için uluslararası araştırmalar ve uzmanlarla görüşerek hazırlanan programlarla, toplumun kanayan yarası olan bağımlılıkla mücadele konusunda kesin sonuçlar alınması hedefleniyor.

TÜRKİYE’DE 19. DEVLET ÜNİVERSİTELERİ ARASINDA İSE 12. OLDU TÜRKİYE’DE 19. DEVLET ÜNİVERSİTELERİ ARASINDA İSE 12. OLDU

Öte yandan vatandaşların bağımlılıkla mücadele konusuyla ilgili olarak merak ettiklerini sorabilmesi için 0 552 238 6416 numaralı hattı arayarak detaylı bilgi alabilecekleri vurgulandı.