Bölgenin en büyüğü vatandaştan tam not aldı

5 bloktan oluşan ve bu özelliğiyle bölgenin en büyüğü olan Aziziye Mahallesi’ndeki pazaryeri hem pazarcı esnafında hem de vatandaşlardan tam not aldı. Kendine özgü mimarisiyle dikkat çeken ve çatısına yerleştirilen güneş panelleri ile kendi enerjisini üretecek olan pazaryeri çevre dostu olarak da dikkatleri çekiyor.

WhatsApp Image 2023-11-24 at 15.32.37

Kışın alışveriş yapmak artık çile değil

Özellikle kış aylarında pazaryeri esnafı ve alışveriş yapan vatandaşlara büyük kolaylık sağlayacak olan pazaryerine giden Öncü Haber ekibi hem vatandaşlara hem de esnafa mikrofon uzattı. Projeye hayran kalan Düzceliler, eski pazaryerinden kenti kurtararak kalıcı ve kullanışlı bu eseri Düzce’ye kazandırdığı için Düzce Belediye Başkanı Özlü’ye teşekkürlerini iletti.

Pazaryeri kültürüne sahip çıkan Özlü’ye teşekkür

Düzce Sebzeciler ve Balıkçılar Pazaryerleri Esnaf Odası Başkanı İslam Batu Ayangaz, yeni pazaryerinde 300’den fazla tezgahın aynı anda açılabildiğine dikkat çekerek, “Bugünkü AVM'leri oluşturan temel pazaryerleridir. Pazaryeri bir kültürdür, insanların paranın icadından önce takas işlerinin döndüğü yerlerdir. Bugün Düzce'de modern kapalı bir pazaryeri inşa edildi. Güvenliğin olması, zabıta ekiplerinin sürekli sahada olması, kameranın olması bunlar insanların rahat alışverişine katkı sağlıyor. Burada 206 tane sebze, meyve ve gıda ürünü tezgahı, 18 tane balıkçı tezgahı, 85 tane üretici tezgahımız var. Düzce Belediye Başkanımız Faruk Özlü'ye buradan çok teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

“Belediyemiz her detayı düşünmüş”

“YILMAZ ESER DİĞER ADAYLARLA KIYASLANAMAZ” “YILMAZ ESER DİĞER ADAYLARLA KIYASLANAMAZ”

Projede her detayın düşünüldüğünü ve eksiklerinde hızla tamamlandığını kaydeden Ayangaz, “Güneş panelleriyle ilgili bizim birikimimiz şu an ihale aşamasında. En yakın zamanda kurulacağını biliyoruz. Sosyal Hizmetler Müdürlüğüyle görüşme aşamasında, bir iki yere büyük elektrik odası çalışması olacak. Birinci amacımız burada dış kapama plana alındı, ihale oluşturulacak. Bay, bayan WC ve mescidlerimiz olacak. Tabii eksikler var, 1-2 aya da hepsi düzelir.” diye konuştu.

WhatsApp Image 2023-11-24 at 15.32.36

“Ürün çeşitliliği çok fazla”

Pazaryerinde alışveriş yapan Ömer Tüfekçi isimli vatandaş ise, “Buranın yapılması çok güzel ama yan pencerelerin biraz daha kapatılması lazım kış için. Ürün olarak çeşitlilik çok fazla ve her şey bir arada.” ifadelerini kullandı.

“Özlü Düzce için çok şey yaptı, hala yapıyor”

Pazarcı esnafı Alaattin Sevim ise kendilerine sağlanan sıcak ortam ile ilgili, “Burası açık bir fabrika burada çalışıyoruz. Alan da satan da hep bir aradayız. Faruk Özlü'den Allah razı olsun.” diye konuştu. Yeni pazaryerinin hava şartlarından etkilenmeyeceği için kullanışlı olduğuna vurgu yapan Fehide Durmaz ise, “Diğer taraf yağmur ve yağış olduğu zaman toplanıyorlar ama burada öyle bir şey yok. Çok teşekkür ediyoruz Faruk Özlü'ye Düzce için çok şeyler yaptı, hala daha yapıyor.” diyerek Başkan Özlü’ye görevinde başarılar diledi.

“Alan da memnun, satan da”

Esnaf Nuri Dal ise projeden duyduğu memnuniyeti, “Vatandaşlarımız için de bizim için de hayırlı oldu. Yapanlara, katkısı olanlara çok teşekkür ediyorum.” ifadeleriyle dile getirdi. Bir başka esnaf Erhan Bıçaklı, “Pazaryeri çok güzel modern bir pazaryeri oldu. Müşterilerimiz de memnun, daha güzel ve gelişmiş olduğuna inanıyoruz.” Diyerekbu esrin kente kattığı değeri vurguladı.

WhatsApp Image 2023-11-24 at 15.32.37 (2)

“Hem bizim için, hem müşterimiz için sağlıklı bir ortam”

Esnaf Zeki Yılmaz ise artık çok daha sağlıklı bir ortamda çalışabildiklerini belirterek, “Bizim için de müşteri için de sağlıklı bir ortam var. Milletimiz için hayırlı olsun. 50 yıllık merkez pazarını yapmış bulunmaktayız, başkan Faruk Özlü'nün sayesinde.” sözleriyle kentin kronik problemlerini tek tek çözen Başkan Özlü’ye teşekkür etti.