Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü 1993 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından alınan karar doğrultusunda ilan edilen 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Özlü mesajında basının doğru kaynaktan doğru haber aktarımının kamuoyunun bilgilendirilmesinde en önemli kriter olduğuna dikkat çekerek şu görüşlere yer verdi:

“1993 yılından bu yana Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda alınan karar ile kabul edilen 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü ülkemizde de Anayasa ile güvence altına alınmıştır. Kamuoyunun bilgilendirilmesi konusunda çok önemli bir misyona sahip olan farklı türlerde basın organlarının tüm temsilcileri etik ve iş ahlakı çerçevesinde mesleklerini büyük bir özveri ile ifa etmektedir. Fedakâr ve özverili çalışma prensipleri ile doğru kaynaktan doğru haber aktaran her bir basın mensubu emekçi kardeşimi tebrik ediyor, basın özgürlüğünün doğru okunması ve uygulanması temennilerimi iletiyorum. 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü vesilesi ile çalışmalarında başarılar diliyorum.”