15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda gerçekleştirilen Düzce Üniversitesi 2023-2024 Akademik Yılı Mezuniyet Törenleri’nin sonuncusu gerçekleştirildi.

Mezuniyet Töreni’nde; Çilimli Meslek Yüksekokulu, Dr. Engin Pak Cumayeri Meslek Yüksekokulu, Düzce Meslek Yüksekokulu, Gölyaka Meslek Yüksekokulu, Gümüşova Meslek Yüksekokulu, Kaynaşlı Meslek Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencileri mezuniyet sevinci yaşadı.

13-12

Tören programlarında; Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Vahdet Tarakçı, Gümüşova Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Sıtkı Akıncıoğlu,  Dr. Engin PAK Cumayeri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Engin Nas,  Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Serap Bayram, Çilimli Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi İlkay Ejder Erturan, Gölyaka Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Kazım Özkan Ertürk, Düzce Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ali Etem Gürel, Kaynaşlı Meslek Yüksekokulu Müdür Vekili Öğr. Gör. İhsan Korhan Başer konuşma gerçekleştirdi.

Meslek Yüksekokulu Müdürleri yaptıkları konuşmalarda, bu anlamlı günde öğrencilerin sevincini paylaşmak için bir araya geldiklerini ifade ederek bu gururun her türlü fedakarlığı gösteren öğrencilere ve ailelerine ait olduğunu dile getirdiler. Her sonun yeni bir başlangıç olduğunu belirten Meslek Yüksekokulu Müdürleri, kendilerine emanet edilen öğrencileri gönül rahatlığıyla ailelerine teslim ettiklerini, onların kendilerini ve üniversitelerini en iyi şekilde temsil edeceklerine inandıklarını vurguladılar. Öğrencileri, zorlukların üstesinden gelebilecek donanımla mezun ettiklerini dillendiren Düzce Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Müdürleri, “Her durumda çözüm üretmek anahtarınız olsun.” diyerek mezunlara tebriklerini ilettiler.

“FİKRİ HÜR, VİCDANI HÜR, İRFANI HÜR NESİLLER” “FİKRİ HÜR, VİCDANI HÜR, İRFANI HÜR NESİLLER”

9-38

Programda söz alan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Öztürk, öğrencilerin sabırla çalışarak tüm zorlukları aştıklarını ve mezun olmaya hak kazandıklarını söyleyerek konuşmasına başladı. Üniversitelerin nitelikli ve seviyeli nesiller yetiştirme gibi önemli misyonları olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Ali Öztürk, kalitenin yetiştirilen öğrencinin başarısıyla ölçülebildiğine işaret etti. Türkiye’nin mezunların birikimlerine ihtiyacı olduğunu ifade eden Rektör Yardımcısı, “Edindiğiniz bilgileri güncelleyerek ileriye taşıyın ve ülkemizin geleceğine katkıda bulunun. Hepinizi tebrik ederim.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

14-8

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç konuşmasında, bu özel güne katılan ailelere teşekkür ederek mezunları ve onların yetiştirilmesinde büyük emekleri olan Düzce Üniversitesi akademisyenlerine, şükranlarını sundu. Mezunların böyle gurur tablolarının hayatlarının her aşamasında olmasını temenni eden Prof. Dr. İlhan Genç, mezun öğrencilerin yollarının her daim açık olmasını, zorlukları aşmalarını ve başarılı olmalarını diledi.

Açılış konuşmalarının ardından meslek yüksekokullarında ve programlarında dereceye giren öğrencilere, Başarı Belgeleri; mezun olan öğrencilere de Mezuniyet Belgeleri, Düzce Üniversitesi Yönetimi, akademik birim yöneticileri ve akademisyenler tarafından takdim edildi.

8-39

Mezuniyet Belgelerinin takdimi sonrasında, öğrencilerin mezuniyetlerini ve yeni bir hayata başlangıçlarını simgeleyen Kep Töreni gerçekleştirildi. Birçok sektörün ihtiyaç duyduğu, nitelikli ve kalifiye mezunlarla ülkemizin iş gücü piyasasına değer katan Düzce Üniversitesi Meslek Yüksekokulu öğrencileri, eğitim hayatlarının sonunda unutamayacakları bir gün yaşadı.

Editör: Tuğba Aksoy