Ak Parti Düzce İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, konuk olduğu ‘Kitabın Ortasından’ programında Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın sorularını yanıtladı. Önümdeki 31 Mart 2024 Yerel Seçimlere ilişkin AK Parti’nin çalışmalarını masaya yatıran Şengüloğlu, Ünsal’ın ‘Yerel Seçimlerde Düzce’de ittifak olacak mı?’ sorusuna “Genel merkez bir karara varıp ne derse buradaki partiler buna uymak zorundadır” cevabını verdi. Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün Düzce’ye bir çok eser kazandırdığını belirten Şengüloğlu ayrıca, “Yapılan bazı projelerin önünde fotoğraf çekilip kendisinin projesiymiş gibi vatandaşla dalga geçen siyasetçiler var” diyerek üstü kapalı Düzce Belediyesi eski Başkanı Mehmet Keleş’i eleştirdi.

Türkiye adım adım 31 Martta yapılacak 2024 yerel seçimlerine giderken, siyasi partilerin genel merkezlerinden aldıkları talimatlar doğrultusunda çalışmalarına hız kazandırdı. Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın hazırlayıp sunduğu, Düzce’nin gündemine ışık tutan “Kitabın Ortasından programına konuk olan AK Parti Düzce İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, yaptıkları seçim çalışmalarını anlattı.

“Düzce için henüz bir gelişme yok!”

Öncü TV ekranları ile birlikte 100.2 Radyo Öncü ve Radyo Kent ortak yayını ile geniş kitlelere ulaşan Kitabın Ortasından programında, Düzce kamuoyunun en çok merak ettiği konuların başında gelen ‘Düzce’de AK Parti – MHP ittifakı olacak mı? Sorusunu yanıtlayan Şengüloğlu, “İttifak meselesi yerelde konuşulan bir konu değil. Genel merkezlerimiz Düzce’nin fotoğrafını bizden daha iyi görüyor. Bütün yerel dinamikleri, hangi ilçede neler oluyor, kim önde hepsini genel merkez net bir şekilde biliyor. Bizlerin konuşacağından ziyade genel merkezimizin belirleyeceği bir nokta. Şu ana kadar ittifakla alakalı Düzce için henüz bir gelişme yok. İttifak görüşmeleri Türkiye genelinde devam ediyor. Genel merkez bir karara varıp ne derse buradaki partiler buna uymak zorundadır” diye konuştu.

“Talih Özcan Düzce’nin abisi olamaz”

HABER EKİBİMİZ BEYKÖYLÜ VATANDAŞLARA ÖNGÖRÜLERİNİ SORDU HABER EKİBİMİZ BEYKÖYLÜ VATANDAŞLARA ÖNGÖRÜLERİNİ SORDU

CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan’ı Yığılca ilçesinde aday tanıtım toplantısında sarf ettiği sözler üzerinden eleştiren Şengüloğlu, “Ben genel seçimde ilçelerde harcadığım mesainin çoğunu Yığılca’da harcadım. Yığılca halkı çok mazbut, gönlü geniş, misafirperver insanlar. Ben bu açıklamayı duyunca çok üzüldüm. Yığılca halkına bu şekilde bir laf edemez. Düzce’nin abisinin özrü kabul edilmeli gibi bir haber gördüm. Talih Özcan’ın Düzce’nin abisi ifadesini kabul etmiyorum. Faruk Özlü’den örnek vereyim. Düzce’ye yaptığı hizmetler ortada. Hiçbir zaman Düzce’nin abisi olmadı halkın gözünde. Aynı şekilde Ayşe Keşir. Koşturuyor, Bakanlıklara gidip gayret gösteriyor. Ama Düzce’nin ablası olamadı. Sakarya’da kendine yer bulamayıp Düzce’de bağlantıları sayesinde aday gösterilen birisi bana göre Düzce’nin abisi olamaz. Kendisini çok kınıyorum. Milletvekili olmuş birinin konuşurken nasıl dikkat etmez” şeklinde konuştu.

“Faruk Özlü hayal satmıyor”

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün projelerinin göz boyamak için olmadığının altını çizen Şengüloğlu, “Faruk Bey hayal satmıyor. Gittiği yerlerde vatandaşlarla bir araya geliyor. Vatandaştan talep gelince ‘Yaparız’ demez. ‘Önce bir bakayım, hesap edeyim ona göre cevap vereyim.’ der. Yapılan bazı projelerin önünde fotoğraf çekilip kendisinin projesiymiş gibi vatandaşla dalga geçen siyasetçiler var. Kültür merkezine Devlet Tiyatroları’nı kazandırdık. Türkiye de çok sayıda sahne yok. Konuralp Antik Kenti önceden neredeydi, şimdi nerede? Gittiğimiz her yerde Düzce’yi soruyorlar. ‘Burası nasıl bir yer?’ diye. Yapılan çalışmalar bittikten sonra muntazam bir turist akımına uğrayacak. Mutfak Sanatları Merkezi’ni kazandırdık. Düzce’ye hakim bir tepede rahatlıkla misafirleri karşılayacağımız bir yer. Geri dönüşüm fabrikasını kazandırdı. Ulaşımla ilgili 10 yeni otobüs kazandırıldı. Günlük hizmetler, göz boyayıcı hizmetler değil, uzun süreli hizmetler yapılıyor. Asar Deresi Projesi de Düzce’nin silüetini değiştirecek” açıklamalarında bulundu.