6 Şubat gecesi saat 04:17’de Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7.7 şiddetinde büyük bir deprem meydana geldi. Cumhuriyet tarihinin büyük depremleri arasında giren bu yıkımda başta Kahramanmaraş olmak üzere 10 kentte birçok sayısız vatandaş göçük altında kalırken birçok insanda evsiz kaldı. Tüm Türkiye yaşanan büyük afet için bölgeye her anlamda destek olmaya çalışırken bu acıyı en iyi anlayan vicdanlı Düzce halkıda evlerini, yuvalarını bölgeden gelecek olan depremzedelere açmaya hazır olduklarını dile getirdi.

Kahramanmaraş 6 Şubat gecesi saatler 04:17’yi gösterdiğinde büyük bir depremle gözlerini açtı. Yaşanan bu afetin şiddeti 10 kentte hissedilirken bölgede birçok bina yıkıldı ve sayısız insan göçük altında kaldı. Evleri yıkılan vatandaşlar ise güvenli olan illere tahliye edilmeye devam ediyor. Bu kapsamda 1999 depreminde de aynı acıyı yaşayan vicdanlı Düzce halkı depremzedeler için seferber oldu.

Deprem bölgesinden Düzce’ye gelen ve gelmek isteyen vatandaşlar için her türlü yardıma hazır olan Düzceliler Öncü Haber merkezimize ulaştı. Düzce’nin her yerinden barınma, gıda, eşya gibi yardımlara hazır olduklarını söyleyen vatandaşlar evlerini depremzedelere açtıklarını söyledi.

Öncü Haber merkezimize ulaşan vatandaşlardan Düzce merkezde ikamet eden Sevgi Batı; “deprem bölgesinde ailesi vefat etmiş kimsesiz bir çocuğa sahip çıkmak istiyorum.” dedi.

Yine Düzce’nin Gümüşpınar Köyü’nden Uğur Evci; “boş bir dairem var ve afet bölgesinden gelecek olan bir aile evimde konaklayabilir.” dedi.

Düzce halkı gencinden, yaşlısına tüm gücüyle yardıma koşmaya devam ederken, Bahçeşehir bölgesinde oturan Serpil Arıkan’da; “evimin kapıları oradan gelecek ve gelen kişilere açık. Keşke daha fazla imkânım olsa daha fazlasını yaparım.” İfadelerini kullandı.