Türkiye ve Düzce genelinde son zamanlarda artan tatsız olayları bir nebze unutturmak amacıyla gündemin haraketliliği arasında sıkıcılıktan uzak bir konsept geliştiren Öncü Haber ekibi sahaya inerek Düzceli vatandaşlara mikrofon uzattı. ‘Dumansız baca, kaynanasız koca’ sözünden ne anladıklarını soran ekibimize vatandaşların ilgisi yoğun oldu.

İşte vatandaşların konu hakkındaki görüşleri;

Ekran Görüntüsü 2024 07 01 144401

Mehmet Güngör: Gençler öyle. Hep başımızda var ya gelinlerimiz var yani. Oğlan bile kafasını kaldırıp bakmıyor yukarı annesine. Allah yine acılarını göstermesin.

“Evlat babaya, baba evlada muhtaç”

Bir vatandaş: Türkçesi rahat yaşamak için. Uygun olur mu? Ayıp bir şey. Herkes üzerine düşen vazifeyi yapacak. O da yarın kaynana olacak. Sonra ona kim bakacak? Herkes birbirine muhtaç. Komşu komşuya muhtaçtır. Evlat babaya, baba evlada muhtaç. Dünya öyle kurulmuş, insan bakıma muhtaç. Doğduğunda da ihtiyarlığında da bakıma muhtaçtır. İnsan aciz yaratılmış.

“Benim 4 gelinim var, her birine ayrı ayrı ev aldım”

Ekran Görüntüsü 2024 07 01 151942

Hüseyin Sarı: Gelinler de haklı. Eskiden 4 gelin bir evde dururdu. Adamın oğlu bir tane, evde durmuyor. Benim 4 gelinim var, her birine ayrı ayrı ev aldım. Benim yanıma gelmeyeceksiniz dedim. Ben şimdi evde yatarım, pijamayla gezemem evde gelin varken. Her şey kuralınca. Torunlar gelir, gider. Adam bakımevine gidiyor. Senin anne- babana bakmaya mecbur değil. Ben anneme kendim baktım. Benim hanım da yardımcı oldu.

Nimet Barzan: Bu kızlar var ya gençler çok hainler. Anneler yoksa kocalar yok. Bence daha çok teşekkür etmeleri lazım. Böyle güzel koca, çocuğunun babasını doğurduğu için anneye teşekkür edilmeli.

ORMAN EMVALİ TAŞIYAN ARAÇLAR KONTROL EDİLDİ ORMAN EMVALİ TAŞIYAN ARAÇLAR KONTROL EDİLDİ

“Herkes yerini bilince sorun olmaz”

Ayten Baş: Rahatlık anlıyorum. Büyük büyüklüğünü bilecek. Küçük küçüklüğünü bilecek. Herkes yerini bilecek. Ben hem gelinim hem kaynanayım. Herkes yerini bilince sorun olmaz. Büyükten zarar gelmez.

Fahrettin Akgüloğlu: Kaynanasız, kayınpedersiz iş olmaz. Şimdiki gençler böyle düşünüyor ama bence uygun değil. Kaynana ve kayınpeder evlatlarının her zaman yanında olur. Ama bizi dışlarlarsa ne olur kendi başlarını kalırlar. Çünkü büyüklerden her zamana fayda gelir.

“Yeni gelinlere önerim büyüklerini saysınlar”

Ekran Görüntüsü 2024 07 01 153202

Fatma Akgüloğlu: Ben buna katılmıyorum. Kaynanasız olmaz kaynana her zaman baş tacıdır. Gelinimden beklemem çünkü o benim kızım gibidir. Yeni gelinlere önerim büyüklerini saysınlar.

Haber: Tuğba AKSOY

Kamera: Liva Nur ÜNSAL

Editör: OĞUZHAN BAL