Her 4 saniyede, 1 ünite kana ihtiyaç duyulan Türkiye’de her gün yaklaşık 9 bin insanın kaderini, kan bağışında bulunan insanlar belirliyor. Yürüttüğü diğer insani yardım çalışmalarının yanı sıra ülkenin kan ihtiyacının tamamını gönüllülerden karşılamak üzere çalışan tek kurum olan Kızılay, azalan kan stoklarına dikkat çekiyor ve “İyi ki Varsın Kan Dostum” kampanyasıyla tüm Türkiye’yi bu iyilik hareketinin bir parçası olmaya davet ediyor.

Kızılay Düzce Şubesi de Kan Bağış Merkezi, çok sayıda mobil ve sabit ekip ile il genelinde kan bağış çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Rahatsızlıkları bulunanların ve acil oluşan vakaların tedavilerinde kan ihtiyacını karşılamak için süren kampanyaya yeni yılda ilk destek Yeşilay Düzce Şube Başkanı ve Düzce Kent Konseyi Başkanı Av. Ali Dilber’den geldi.

Dilber yeni yılın ilk gününde Kızılay’a kan bağışında bulundu. Kış aylarında azalan bağışların artmasının insan hayatı için önemine işaret eden Dilber, Düzceliler’i destek vermeye çağırdı.

Türkiye’de kan bağışı bilincinin gelişmesi ve düşen kan bağış stoklarının yeniden yükselmesinin gerekliliğine işaret eden Dilber, “’Kan Dostlarımıza Katıl' sloganıyla Kızılay’ın yıllardır devam eden kampanyasına bir kez daha destek vermekten mutluluk duydum. Yeni yılda mevcut kan bağışçılarını ve kan bağışı yapmak isteyenleri harekete geçmeye davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.