2023 Erasmus Programı kapsamında destek almaya hak kazanan okullar açıklandı.

Yüz binlerce Avro’luk hibe desteğinden Düzce’den bir okul da yararlanacak. Akçakoca ilçesinde bulunan Mustafa Açıkalın Ortaokulu öğrencileri tarafından öğretmenlerinin desteği ile hazırlanan “21. Yüzyılda Her zaman, Her yerde, Her Koşulda Eğitim Devam Ediyor” isimli proje, binlerce proje arasından sıyrılarak hibe almaya hak kazanan 107 proje arasına girme başarısı gösterdi.

Her yıl düzenlenen Erasmus Okul Eğitiminde Kısa Dönemli Öğrenci ve Personel Hareketliliği’nin 2023 yılı programına toplamda bin 750 proje teklifi sunulurken, yapılan değerlendirmeler sonucunda projesi beğenilen Mustafa Açıkalın Ortaokulu’na 290 bin 7 bin 300 Avro hibe desteği verildi.

Öte yandan hibe desteği almaya hak kazanan projeyi hazırlayan Mustafa Açıkalın Ortaokulu öğrencileri, “ErasmusDays” etkinliklerine katılım sağlayarak, hem projenin tanıtımını yaptı hem de Erasmus+ projeleri hakkında davetli diğer öğrencileri bilgilendirdi.

OKUL ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR OKUL ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

ErasmusDays” etkinlikleri kapsamında düzenlenen seminerlere katılan Düzceli öğrenciler, eğitim hayatlarına yeni bir pencere açacak etkileşimlerde bulunma fırsatı da yakaladı.