SAHURA KADAR AÇIK KALACAK SAHURA KADAR AÇIK KALACAK

Düzce Üniversitesi öğrencileri tarafından Türkiye’ye yönelik terör olayları karşısında birlikteliğin vurgulandığı “Teröre Karşı Omuz Omuza Yürüyüşü” gerçekleştirildi. Yürüyüşe; Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlhan Genç ve Prof. Dr. Ali Öztürk, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Duygu Ekinci, Üniversite Genel Sekreteri Nihat Yıldız, öğretim elemanları, daire başkanları ve öğrenciler katıldı.

9-20

Düzce Üniversitesi öğrencileri ellerinde Türk bayraklarını taşıyan ve ülkede birlik ve beraberliğini vurgulayan pankartlarla yürüyüşe katıldı. Öğrenciler, Fen Edebiyat Fakültesi’nden başlayarak, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’na kadar sloganlar eşliğinde yürüdü. Doğudan batıya, güneyden kuzeye tüm Türkiye’nin bir ve ortak duruşta olduğu vurgulandı.

15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda öğrenciler şehitler için saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim’in okudu. Ardından, Türk Birliği Topluluğu Başkanı Emirhan Kıran basın bildirisini okudu.

4-121

Kahraman asker ve polislerimizin isimlerini 45 saniye bile hatırlayamaz olduk  

Terörü ve teröre destek verenleri lanetleyen Kıran şu ifadelere yer verdi; “Son günlerde gelen şehit haberleri yüreğimizi yakmış, tüm Türkiye’yi yasa boğmuştur. Ne yazık ki alışmamamız gereken bu haberlere hepimiz alıştık ve bizim için canından vazgeçen kahraman asker ve polislerimizin isimlerini 45 saniye bile hatırlayamaz olduk. Televizyonlarda, sosyal medyada 1, 3, 5, 12 diye tabir edilen sayıların aslında bir baba, bir ağabey, bir kardeş olduğunu, onlarında düne kadar bizim gibi bir hayatı olduğunu unutmamak ve farkına varmak gerekir. Biz milliyetçi, Atatürk’ün izinde Türk çocukları olarak, bu günleri hiçbir zaman unutmayacağız ve unutturmayacağız. Düzce Üniversitesi öğrencileri olarak üniversitemizde de terörün sempatizanlığını yapmak isteyenlere geçit vermeyeceğiz.”

11-24