ÖZLÜ DÜZCE'Yİ TANIMIŞ; TAŞRA SİYASETİNİ ÖĞRENMİŞ ÖZLÜ DÜZCE'Yİ TANIMIŞ; TAŞRA SİYASETİNİ ÖĞRENMİŞ

Anneler günü nedeniyle, annesine hediye almak isteyen vatandaşlar Düzce’de çiçekçilerin yolunu tuttu. Çiçekçilerde yoğunluk gözlenirken, Kardelen Çiçeklik firmasının yetkilisi Ramazan Hıdır, yoğunluğun günler öncesinden başladığını söyledi. Siparişlere yetişmekte zorluk çektiklerini ifade eden Hıdır, her bütçeye uygun çiçeğin bulunduğunu ifade ederek, “Ucuz ürünlerimiz de var, pahalı ürünlerimiz de var, orta seviyeli ürünlerimiz de var” dedi.

Asdakdajdakardelençiçeks1

Düzce’de vatandaşlar, her yıl Mayıs ayının 2. Pazar günü kutlanan Anneler günü heyecanı yaşanıyor. Annesine hediye almak isteyenler sabahın erken saatlerinden itibaren, AVM’ler ve hediyelik eşya dükkanlarına akın etti. Her yıl olduğu gibi, bu yılda annesine hediye almak isteyenlerin gözdesi yinme çiçekçiler oldu.

Sabahın erken saatlerinden itibaren dolup taşan çiçekçiler, adeta bayram yapıyor. Düzce Camikebir Mahallesi Mareşal Fevzi Çakmaksokak üzerinde bulunan Kardelen Çiçekçilik yetkilisi Ramazan Hıdır, anneler günü ile ilgili Öncü Haber mikrofonuna açıklamalarda bulundu. İşyerlerinde her bütçeye göre çiçek bulunduğunun altını çizen Hıdır, anneler günü yoğunluğunun günler öncesinden başladığını belirtti.

Afads1 Asgörselçiçeks1

Anneler gününde siparişlere yetişmekte zorluk çektiklerini dile getiren Hızır, “Yoğunluk, 2 - 3 gün önceden başladı. Normalde erken sipariş olması gerekiyor, o gün çok yoğun oluyor. Ama yine bizim insanımız son dakikaya bıraktığı için, zor oluyor biraz. Ama yoğunluk var yani. Fiyatlar şuan yükseldi, ama biz yine fiyatları çok kabartmamaya çalışıyoruz. Yani şuan fiyatlarımız gayet güzel, ne pahalı, ne de ucuz. Ucuz ürünlerimiz de var, pahalı ürünlerimiz de var, orta seviyeli şeylerde var. Çeşitlerin her türlüsü var şuan elimizde. Şuan anneler günü olduğu için genelde orkide tercih ediliyor. Annelere babaannelere genelde orkide alınıyor veya açmış saksı çiçekleri oluyor. Hanımlarına, eşlerine genelde buket alıyorlar. Genelde saksı çiçeği gidiyor, ama evde baksınlar, büyütsünler diye” şeklinde konuştu.

Whatsapp Image 2024 05 12 At 11.49.39 (1)

“Çiçek fiyatlarımız normal”

Anneler gününde normal günlerde 10 kat daha yoğunluk olduğunu kaydeden Hıdır, “Normal günün 10 katı, 20 katı gibi bir yoğunluk oluyor. Zor yetişiyoruz, kimisine yetişemiyoruz. Telefonlara o gün hiç bakamıyoruz, yoğunluktan dolayı. Bizim fiyatımız aynı, kimisi fiyatı yükseltiyor, ama bizim fiyatımız aynı bizde değişen birşey yok.Tedarikten dolayı da oluyor, biz  biraz daha yaygın olduğumuz için, toptancıların hepsini tanıdığımız için biraz daha bizim için normal geliyor ama kimisi biraz daha pahalıya alıyor” açıklamalarında bulundu.

HABER: Savaş ARI

KAMERA: Tuğba AKSOY / Emirhan TÖNGEL