Düzce Merkeze bağlı Aydınpınar Caddesi’nde bulunan Hızel İnşaat firmasına ait inşaattan çıkarılan toprak malzemenin yol üzerinde oluşturduğu çamurdan dolayı cadde üzerinde bulunan esnaflar mağduriyet yaşıyor.

Esnafların iddiasına göre, Düzce Belediyesi ekipleri inşaattan toprağı çıkarırken yol üzerinde çamur oluşmasına sebebiyet verdi.

Belediye Ekiplerinin çıkardığı toprağın, ortalığın çamur ve toz içinde kaldığını dile getiren esnaflar, belediyeyi aramalarına rağmen bir muhatap bulamıyor.

WhatsApp Image 2023-05-23 at 14.42.48 (2)

Öncü Haber merkezine ulaşan mağdur Cadde esnafları, mikrofonlarımıza şunları söyledi:

Levent Keser; “İnşaattan çıkan molozu sabah 08.30 sıralarında taşımaya başladılar. Düzce Belediyesi tarafından. Biz bunu dile getirdik, kamyoncu arkadaşları uyardık önlem alınsın diye. Buralar çamur oluyor, çamur kuruyunca, tozdan dükkan kapılarımızı kapatmak zorunda kalıyoruz. Sabahtan beridir dört sefer dükkanımızı sildik. Belediye'yi arıyoruz, Beyaz Masaya bildiriyoruz, dört kere ben bildirdim, arkadaşlar bildirdiler bir cevap alamayınca Öncü RTV'YE ulaştık. Biz mağdur olduktan sonra, bu işin bir anlamı yok.”

WhatsApp Image 2023-05-23 at 14.42.46

Kıvanç Gökduman; “Bir yıllık bir sorun bu. Defalarca Belediye'yi, Fen İşleri Müdürlüğü'nü ve Beyaz Masa'yı aradım. Geleceğiz, temizleyeceğiz, yeterli aracımız yok dediler. En son içlerinden samimi bir arkadaş dedi ki; alınmıyor ve yeterli araç yok. Pandemi öncesine kadar bu cadde her gün süpürülüyordu, şimdi günlerce uğramadıkları oluyor bu inşaat olduğu halde.”

HABER- NALAN TAYYAR