Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce illerinde, elektrik dağıtımından sorumlu olan SEDAŞ, artık hizmet üretemez hale geldi. Uzun süren elektrik kesintileri ve yenilenmeyen hasarlı sokak aydınlatmaları başta olmak üzere il genelindeki çalışmaları ağır-aksak ilerleyen sözde ​Türkiye’nin en önemli elektrik dağıtım şirketi SEDAŞ, sorunlarla adından söz ettirmeye devam ediyor.

IMG_5641

Son olarak Çilimli’de yeni imara açılan bir bölge için elektrik aboneliği başvurusuna onay verilmesine karşılık hattın çekilmesi için gerekli olan direk hala yerleştirilemedi.

AYLARDIR ELEKTRİK DİREĞİ DİKİLEMEDİ

TEDAVİ GÖRDÜĞÜ HASTANEDE ZİYARET ETTİ TEDAVİ GÖRDÜĞÜ HASTANEDE ZİYARET ETTİ

Çilimli merkeze bağlı Ulucami Mahallesi Çelebi Sokak No: 6 adresine yeni ev inşa ettiren bir vatandaş, SEDAŞ’a abonelik müracaatı yaptı. İlhan’ın abonelik başvurusunu kabul eden SEDAŞ’ın yeni bina için elektrik direği yerleştirmesi gerekiyordu. Ancak aylardır süren bekleyişe rağmen eve elektrik hattının çekilmesi için gerekli olan elektrik direği dikilemedi. İlhan ailesini mağdur eden SEDAŞ, aylardır onay verdiği hizmeti gerçekleştirmediği gibi, bilgi de vermez oldu.

BİLGİLENDİRMEDE ‘ONAY’ VAR, RESMİYETTE ‘ONAY’ YOK

Evlerinde elektrik kullanabilmek için bir an önce direğin dikilmesini isteyen vatandaş, başvuru noktasında da karmaşa yaşandığını vurguladı. Elektrik direği başvuru yazısına “onay verildi” şeklinde geri dönüş yapan SEDAŞ’ın aylardır yeni hat için gerekli olan direği dikmemesi üzerine araştırma yaptığını belirten İlhan, resmiyette direğe onay verilmediği gerçeğiyle yüzleştiğini ifade etti.

‘SEDAŞ BİZİ OYALIYOR’

Aile olarak yaşadıkları mağduriyete son verilmesi için yetkililere seslenen İlhan, “Arsamıza ev yaptırdık ancak elektrik olmadığı için taşınamıyoruz. Başvurduğumuz elektrik direklerinden biri hala dikilmedi ve aradığımızda hiçbir bilgi alamıyoruz. SEDAŞ bizi oyalıyor. Zor durumdayız artık gereken yapılsın ve biz de evimize yerleşelim.” diyerek tepkisini dile getirdi.

HİZMET VEREMEZ HALE GELDİ

İmara açılan bölgelere elektrik direği yerleştirmekle mükellef olan SEDAŞ’ın halkı mağdur etmesi, son teknoloji yeniliklerle alt yapısını güçlendirdiği söylemlerinin aksine kurumun elektrik hizmeti dahi veremez duruma düştüğünün ispatı oldu.