Düzce’de 28 Haziranda meydana gelen, bir canımıza mal olup şehrin içme suyu hattını tahrip eden, ana regülatörü yerinden söken sel felaketinin ardından Düzce Belediyesi gece gündüz esasına dayalı bir çalışma yürüterek şehre 3 günde su vermeyi başarmıştı.

Edinilen bilgilere göre tekrar aynı felaketle karşılaşılması durumunda aynı mağduriyetlerin yaşanmaması için yedek boru hattı döşeme amacıyla Uğur Suyu bölgesinde muhtelif yerlerde yer altına yedek pompa odaları inşa edildi.

45 GÜNDÜR ÜZERİ AÇIK

İnşa edilen odalardan biri ise üzerinden 45 gün geçmesine rağmen üzeri kapatılmadı ve önlem de alınmadı.

Beyköy’lü vatandaşlar ve yetkililerin başvurular yapmasına rağmen alınmayan önlemler ise geçtiğimiz gün bir canı daha kaybetmemize neden oluyordu.

Beyköy Değirmenbaşı Mahallesi 2. Cadde üzerinde bulunan ve üzeri kapatılmayan çukura Düzce Belediyesi taşeron firmalarına ait bir kamyonet düştü.

SÜRÜCÜ ŞANS ESERİ KURTULDU

Çukura düşen kamyonet düşmenin etkisiyle kullanılamaz hale gelirken sürücüsü ise şans eseri canını zor kurtardı.

Çukurun 45 gündür kapatılmaması ve gerekli önlemlerin de uyarılara rağmen alınmamasına tepki gösteren çevredeki vatandaşlar ise “Düzce Belediyesinden bir şey talep ettiğimizde sanki kendimiz için istiyormuşuz gibi davranıyorlar. Olan kendi arabalarına oldu, yazık oldu. Birisi ölebilirdi de, çok şükür can kaybı yok.” Dedi.