Ramazan Ayı’nın gelmesiye birlikte iftar sofralarının vazgeçilmesi olan ramazan pidesi için Düzceliler, iftar sofralarına sıcak ramazan pidesini yetiştirmek için fırınların önünde özellikle iftar saatlerine yakın vakitlerde yoğunluk oluşturdu.

Şehir merkezine uzak olmasına rağmen, Doğanlı Köyü’nde bulunan Erol Kılıç’a ait Kardeşler Ekmek Fırını’nda oluşan yoğunluk dikkat çekti. Her Ramazan Ayı’nda Düzceliler’in özellikle tercih ettiği Kardeşler Ekmek Fırını bu yıl da ramazanın ilk günü oldukça yoğundu.

WhatsApp Image 2023-03-23 at 18.57.30 (1)

İftar saati yaklaştıkça Düzceliler’in kilometrelerce uzak olmasına rağmen Doğanlı Köyü’nde bulunan Kardeşler Ekmek Fırını’na gelerek pide kuyruğuna girmesinin altında yatanı, fırına gelen müşteriler “11 ay beklediğimiz Ramazan Ayı geldiğinde, iftar sofralarımızı süsleyen ramazan pidesini almak için buraya geliyoruz. Çünkü buradan aldığımız pide ile iftar sofralarımız ayrı bir lezzetli oluyor. Uzak ama buna değer” ifadeleri ile anlattı.

WhatsApp Image 2023-03-23 at 18.57.29 (1)

Ramazan Ayı’nın ilk gününde Kardeşler Ekmek Fırını’ndaki yoğunluk akşam ezanının okunmasına dakikalar kalıncaya kadar devam etti.

WhatsApp Image 2023-03-23 at 18.57.29

Kardeşler Ekmek Fırını sahibi Erol Kılıç, Düzceliler’in ve bölgedekilerin fırınlarını tercih etmelerinden mutluluk duyduklarını, özellikle Ramazan Ayı’nda yaşanan yoğunluğa cevap verebilmek adına daha dikkatli ve koordineli çalıştıklarını ifade etti.