Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından verilen yardım ve hizmetler, binlerce ihtiyaç sahibinin derdine derman oluyor. Müdürlük, 2024 yılının ilk 4 ayında yaptığı yardımlara ilişkin sayısal verileri kamuoyu ile paylaştı. Ekonomik durumu yetersiz ailelere giyim ve gıda yardımları ile destek olan Düzce Belediyesi, yaşlı, yatalak, engelli, hasta ve kimsesiz kişilere ise ev temizliği, öz bakım ve sıcak yemek hizmetleri ulaştırarak yüzleri güldürüyor.

Giyim Yardımı

Ekonomik durumu yeterli olmayan aileler için açılan ‘Hayır Çarşısı’nda, bin 859 kişinin kıyafet, bin 844 kişinin ayakkabı, 10 öğrencinin ise çanta ihtiyacını karşılayan müdürlük, 10 bin aileye de gıda kolisi dağıtarak erzak ulaştırdı. 130 haneye ‘ev temizliği’ hizmeti verdi.

VALİ ASLAN: “DÜZCE’DE HUZUR VE GÜVEN ORTAMINI SAĞLADIK” VALİ ASLAN: “DÜZCE’DE HUZUR VE GÜVEN ORTAMINI SAĞLADIK”

Yaşlılık, engellilik, hastalık veya geçirdiği kaza sebebiyle öz bakım ihtiyacını karşılayamayan aynı zamanda karşılayacak yakını da bulunmayan vatandaşlar için verilen, saç kesimi, sakal tıraşı, tırnak kesimi, vücut temizliği ve banyo hizmetlerini kapsayan öz bakım hizmetinden ise 421 kişi faydalandı.

Lokma

Aynı zamanda evde yemek yapamayan ihtiyaç sahiplerine günde 2 öğün olmak üzere 30 bin 566 adet ‘sıcak yemek’ servisi yapan müdürlük, Ramazan ayında ise 7 bin 200 adet iftar yemeğini evlere kadar götürdü. Taziye evlerinde ise 18 bin 800 adet pide-ayran ikramında bulunuldu.

Özbakım

ÖZEL GÜNLERDE ‘ÖZEL’ ORGANİZASYONLAR

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, özel günler dolayısıyla düzenlediği organizasyonlarda da ikramlarda bulundu. Kandiller ve özel günlerde camilerde stand açan müdürlük ikramlıklarını paylaştı. Görme engelli vatandaşlar, dezavantajlı kadınlar, hizmet götürülen yaşlılar ve çölyak hastaları için yemek organizasyonu düzenlendi. Çocuklara yönelik de etkinlikler gerçekleştiren müdürlük, çocuklara oyuncak, balon, bayrak, pamuk şeker ve patlak mısır dağıtımı yaptı. Özel eğitim okullarına talep edildiği durumlarda patlak mısır, pamuk şeker ve çadır desteği sunuldu.

Gıda Kolisi (2)

21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü’nde Kusursuz Kafe personeli ziyaret edilerek, hediye takdim edildi. Ayrıca belediyeye bağışları ile maddi destek veren iş insanlarına kahvaltı organizasyonu yapılarak, teşekkür plaketleri takdim edildi.