Düzce Belediyesi, sosyal belediyecilik faaliyetleri konusunda yürüttüğü çalışmalara ilişkin 2023 yılının ilk yarısına ait verileri paylaştı.

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün hazırladığı ayrıntılı raporun kamuoyu ile paylaşıldığı yazılı açıklamada şu bilgilendirmeler yapıldı: “Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde yürütülen çalışmalar kapsamında ev temizliğinden, ihtiyaç sahiplerinin taleplerinin karşılanmasına, özel günlerde yapılan etkinliklerden ikramlara kadar birçok kalem açıklandı. Düzce Belediyesi şeffaf belediyecilik anlayışı çerçevesinde düzenli olarak faaliyet raporlarını kamuoyu ile paylaşmayı sürdürüyor. Her çalışmanın planlı, kayıtlı bir biçimde yürütülmesi büyük önem arz ederken kurumsal kimliğin perçinlenmesini de sağlıyor. Kurum bünyesinde yürütülen çalışmalardan biri de sosyal belediyecilik görevlerinin yürütülmesi oldu. 

BELEDİYE İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN YANINDA

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü faaliyetleri kapsamında 2023 yılı ilk 6 ay içinde 394 ev temizliği, 333 özbakım, 32 bin 364 sıcak yemek, 3 bin 750 gıda kolisi, bin 314 çocuğa kıyafet, 373 yenidoğan paketi, 25 bin 650 cenaze pidesi, 20 tekerlekli sandalye, 17 hasta yatağı, depremzedeler için 595 gıda kolisi, 3 bin 130 parça kıyafet, 545 hijyen paketi, 170 ısıtıcı ve kardeş belediye Kahramanmaraş Türkoğlu’nda 5 bin gıda kolisi, 3 bin 500 battaniye, bin 500 bayram hediyeliği ve 4 tır muhtelif malzemeler ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

ÖZEL GÜN KUTLAMALARINDA İKRAMLAR VERİLDİ

Sosyal Yardım İşleri özel günler dolayısıyla yapılan organizasyonlarda vatandaşlara ikramlarda da bulundu. Engelsiz Yaşam Pikniği’nde 2 bin kişi ağırlandı. 480 aileye gıda desteği sağlandı. Kandiller  ve özel günlerde camilerde ikram dağıtımı, ilgili STK’lar ile yürütülen ortak projelerde engelli çocuklar için özbakım ve ikram hizmeti sağlandı. Milli bayramlarda düzenlenen etkinlikler kapsamında çocuklar için balon, şeker, patlamış mısır dağıtımı yapılırken Kurban Bayramı dolayısıyla hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü kurularak kurban eti dağıtım çalışmaları yapıldı.”

Editör: Ahu Durmuş