Olay geçtiğimiz aylarda Kaynaşlı İlçesine bağlı Üçköprü Köyü Ortaokulunda yaşandı. İddiaya göre Üçköprü Köyü Ortaokulu Müdür Yardımcısı Mustafa G. teneffüs bitiminde sınıflarına girmeleri için öğrencileri itekleyip, kafalarına vurdu. 7'inci sınıfa giden A.K. dersinin boş olması nedeniyle bahçeye çıktığını gören Müdür Yardımcısı Mustafa G. öğrencinin kolundan tutarak, kafasına yumrukla vurdu. Bunula da yetinmeyen müdür yardımcısı, öğrencinin boynunu sıktı.  
Bu durumu öğrenen A.K.'nin annesi, müdür yardımcısı Mustafa G'nin yanına gitti. Mustafa G.'nin anneye; 'vururum döverim, bu sizi ilgilendirmez.' dediği öne sürüldü. 


Bunun üzerine anne oğlu A.K.'yi  darp raporu için hastaneye götürdü. Yapılan kontrollerinde A.K.'nin boyun kısmında morluklar tespit edilmesinin ardından anne Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) üzerinden şikayetçi olması üzerine olay ile ilgili yargı süreci başladı. 

Yaşanan olayın okul içinde bulunan güvenlik kameralarına yansıdığı ve görüntülerin mahkemeye kanıt olarak sunulduğu öğrenildi.
Okul idaresinden edinilen bilgiye göre, öğretmenin ilaç kullandığı bu sıralarda kendisinden şikayetlerin arttığı yönünde duyumların geldiği öğrenildi.
Öğretmen Mustafa G.'nin etkili bir sendikaya üye olduğu ve sendikanın varlığının, tavırlarına özgüven olarak yansıdığı öğrenildi. Aile adli olarak mahkemeye başvururken idari olarak müfettiş soruşturmasının da başlatıldığı, sendikanın bu soruşturmaya dahil olup olmayacağı merak konusu oldu.

Cumhuriyet Başsavcılığı'nın iddianamesiyle Asliye Caza Mahkemesi'ne açılan davada TCK 86/2-86/3 d maddeleri uyarınca basit yaralama suçlarından iki yıl hapis istemiyle dava açıldı. Eylemin küçük yaşta çocuğa işlenmesi TCK'nın ilgili maddeleri ile değerlendirileceği öğrenildi.

HABER: Savaş ARI