Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalmasıyla birlikte, AK Parti'nin Yüksek Seçim Kurulu(YSK)  Temsilcisi Recep Özel, sandık başında karışıklıkların önüne geçmek adına YSK'ya dilekçe verdi. Verilen dilekçeyi değerlendiren YSK yetkilileri, Özel'in başvurusunu kabul ederek, ikinci turda seçmen bilgi kağıtlarının, tüm seçmenleri kapsayacak şekilde yeniden dağıtılmasına karar verdi.

AK Parti YSK Temsilcisi Recep Özel'in verdiği dilekçede, şu ifadeler yer aldı:

"Ülkemizde ilk defa ikinci tur seçim yapılmaktadır. Seçmenler ilk defa yeni bir uygulama ile karşılaşmaktadırlar. İlk turda bile bazı art niyetli görevli görevsiz kişilerin 'eğer seçmen bilgi kağıdınız yoksa oy kullanamazsınız' gibi durumlarla karşılaşılmış, hatta okul bahçelerine seçmen bilgi kağıdı olmayanların alınmaması gibi durumlar da olmuştur. Seçmene kolaylık olması ve katılımı en üst seviyede tutmak için 28 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanı 2'nci tur seçimi için seçmenlere seçmen bilgi kağıtlarının basılarak dağıtılması için gerekli kurul kararının alınmasını saygılarımla arz ve talep ederim."

AK Parti YSK temsilcisi Recep Özel, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "YSK müracaatımız üzerine 28 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanı 2’inci tur seçimleri için tüm seçmenlere seçmen bilgi kağıdının tekrar dağıtılmasına karar vermiştir" ifadelerini kullandı.