Meteorolojiden Düzce ve çevresi için sel uyarısı geldi. Yapılan son değerlendirmelere göre bölgede etkisini sürdüren gök gürültülü sağanak yağışlar, yarından itibaren Düzce ve çevresinde kuvvetini arttıracak. Geniş bir alanda etkili olması beklenen yağışların, sel riski taşıdığı belirtilirken Düzceli vatandaşların yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

Meteoroloji tarafından yapılan uyarıda, “28.04.2023 Cuma günü Batı Karadeniz'de beklenen sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde yerel kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, kuvvetli rüzgar ve fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” denildi.

Düzce İl Özel İdaresi tedbirlerini artırdı.

Meteorolojinin uyarısının ardından Düzce İl Özel İdaresi il genelinde tedbirlerini arttırdı. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hayri Şen Öncü Haber merkezine yaptığı açıklamada, “İl Özel İdaresi olarak, beklenen kuvvetli yağışlara karşı tüm araç ve ekipmanlarımız ile birlikte tedbirlerimizi aldık” dedi.

HABER: Savaş ARI