Düzce Milletvekilleri ve İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz’ın girişimleri ile ilçelerde bulunan  tüm entegre hastanelerine Dahiliye Uzmanları atandı. Yaşanan bu gelişmenin ardından İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Sağlık Bakanlığı’na ilçe entegre hastanelerinin devlet Hastanelerine dönüştürülmesi için yazı yazıldı.

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ HAREKETE GEÇTİ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ HAREKETE GEÇTİ

İl Sağlık Müdürlüğü’nün gönderdiği yazıyı Sağlık Bakanlığı’nın onaylamasının ardından, Yığılca’daki entegre hastanesi dahil ilçelerdeki tüm hastaneler E grubu rolüne bürünerek Devlet Hastanesi statüsüne kavuşmuş oldu.

Kaynaşlı, Yığılca, Gölyaka, Gümüşova, Çilimli ilçe devlet hastaneleri 1 mart 2023 tarihi itabariyle saglik bakanlığı kararıyla E grubu rolünde ilçe devlet hastanesi olarak  hizmet sunmaya başlamıştır.

İlçe Devlet Hastanelerinde 40 aile hekimi, 33 pratisyen hekim, 5 dahiliye uzmanı, 5 Aile hekimi uzmanı, 5 Diş hekimi ile 37 ebe ve hemşire görev yapıyor.

Binlerce hasta tedavi oldu 

2023 yılı ve 2024 Ocak ayı itibariyle ilçe hastanelerinde 262 bin 545 acil servislerde, 27 bin 368 hasta dahiliye ve aile hekimi uzmanları tarafından muayene edildi. İlçe Devlet hastanelerinde muayene edilen toplam hasta sayısı ise 289 bin 913’e ulaştı.

Yığılca Devlet Hastanesi’ne diyaliz merkezi kazandırıldı

Sağlıkta yaşanan bu gelişmelere bir yenisi daha eklendi. Yığılca İlçe Devlet Hastanesi’ne, ilçedeki diyaliz hastaları için siyasilerin, Düzce Milletvekillerinin ve İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz’ın girişimleri ile diyaliz merkezi kazandırıldı.

HABER: Savaş ARI