Melen Barajı'nı besleyen çayın da doğuş noktası Efteni Gölü havzasında yer alan İçmeler köyü, bölgede etkili olan yağışların ardından yaşanan sel nedeniyle sulara gömüldü. Yaklaşık 800 vatandaşın yaşadığı köyde nerdeyse tüm evleri su bastı. 1 metreyi aşan su seviyesi nedeniyle vatandaşlar, traktör, AFAD botları ve sal yardımıyla güvenli bölgelere çıktı.

2-92

Köy sakinleri, sabah saatlerinden itibaren evlerindeki eşya ile ahırlarındaki hayvanları, yetkililerin de yardımıyla tahliye ediyor.Cumayeri ilçesinde içme suyu sıkıntısı Cumayeri İlçesi Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu, sağanağın ardından yaşanan sel nedeniyle içme suyunun bulanık aktığını ve kesintilerin yaşanabileceğini söyledi.Koloğlu, yaptığı açıklamada kent genelinde iki gün etkisini gösteren kuvvetli yağışın ardından yaşanan sel ve taşkınlar nedeniyle Avlayan ve Iğdır köylerinin ilçe yoluyla bağlantısının kesildiğini aktardı.

WhatsApp Image 2023-07-10 at 16.34.12

İlçe merkezinde 2 evi su bastığına aktaran Koloğlu, daha önceki sellere göre ilçenin daha az hasar aldığını dile getirdi.Koloğlu, özellikle içme suyuyla alakalı büyük sıkıntı yaşadıklarına değinerek, "Ana ishale hattımızda ciddi sıkıntı var. Sularımız hem bulanık geliyor, hem de ileride kesilme tehlikesiyle karşı karşıyayız. Ekiplerimiz çalışmalarını aralıksız sürdürüyor." ifadesini kullandı.Kanalizasyonlarda zaman zaman tıkanıklıkların yaşandığını anlatan Koloğlu, ekiplerin 24 saat esaslı çalışmalarının devam ettiğini kaydetti.

WhatsApp Image 2023-07-10 at 16.33.54

WhatsApp Image 2023-07-10 at 16.34.13 (3)

1-73