Düzce Belediyesi'nden özel tahsisle gönderilen seyahat araçları, deprem bölgesine ulaştı.
Kahramanmaraş, Hatay, Malatya ve Gaziantep illerine gönderimi sağlanan araçlar, depremzedelerin tercihi doğrultusunda Düzce'ye ulaşıyor.
İlk ulaşımda, yakınlarının enkaz altında kaldığı yönünde çaresizliklerini dillendiren depremzedeler, psikolojik olarak çöküntü yaşadıklarını vurguladı. 
Temel ihtiyaçlarını deprem bölgesinde gideremediklerini de belirten çaresiz vatandaşlar, "Allah kimseye yaşatmasın" mesajı verdi. 
ARAÇLAR DEPREM BÖLGESİNE YÖNLENDİRİLİYOR
Düzce nüfusuna kaydıyla gurbette yaşam süren depremzedelere de barınma ve diğer ihtiyaçlar konusunda misafirperver yaklaşım sergiledikleri yönünde Öncü Haber mikrofonlarına konuşan Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Günden, "Deprem acısını yaşadığımız için bu konuda tecrübeliyiz. Gurbetteki vatandaşlarımız bizlerle iletişime geçtiler ve biz de bu konuda bir kampanya üzere araç tahsis ettik" dedi.
"KAPIMIZ SONUNA KADAR AÇIK"
"Depremzedelere davet" niteliğinde çağrı kaydeden Güner, "Düzceli olsun ya da olmasın depremzede vatandaşlarımız başımızın tacıdır. Deprem sıkıntısını Düzce'de atlatmak isteyerek, şehrimizi tercih eden vatandaşlarımızı gerektiği şekliyle ağırlıyoruz. Kapımız sonuna kadar depremzedelerimize açıktır" diye konuştu. 

WhatsApp Image 2023-02-09 at 11.44.34

WhatsApp Image 2023-02-09 at 11.44.32 (1)