Düzce Protokolü, Üniversite öğrencileri, akademisyenleri ve vatandaşların katılımıyla, Camide ilk Cuma Namazı geniş bir kalabalık eşliğinde eda edildi.

IMG_0991

Düzenlenen açılışa Düzce Valisi Selçuk Aslan, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Düzce İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, Kurum Müdürleri, üniversite öğrenci ve akademisyenleri ve vatandaşlar katılım sağladı.

IMG_0889

Yapımı 2015 yılında başlanan Cami’de Osmanlı ve modern mimari harmanlanarak inşa edildi.

IMG_0895

Çevresindeki sosyal donatılarıyla üniversite öğrencileri, dışarıdan gelen vatandaşların Cami ve çevresinde hem ibadetini etmesine hem de kişisel ihtiyaçlarını gidermesine yardımcı olacak.

IMG_0979

4 bin 500 kişi kapasitesiyle Düzce'nin en büyük camisi olma özelliğine sahip, Düzce Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii'nde bin 482 m2'lik iki katlı Namazgah, 170 m2'lik çok amaçlı salon, 650 m2 külliye, 300 m2 oturma alanı ve 100 m2 kütüphane bulunuyor.

IMG_0898

Düzce Üniversitesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, “çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmalarının tamamlanmasının ardından Cami tam kapasiteli olarak kullanılabilecek.

IMG_0895

“ÇİFTÇİLERİN SİSTEME DAHİL OLMASI SON DERECE ÖNEMLİDİR” “ÇİFTÇİLERİN SİSTEME DAHİL OLMASI SON DERECE ÖNEMLİDİR”

Hem Üniversitemize hem de Düzce’mize hayırlı olsun.” İfadelerine yer verildi.

Haber – Ahmet Çelik

Kameraman – Emirhan Töngel