Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün büyük mesai harcadığı proje, TBB ödülü almıştı. Ekipler Asar Deresi Projesini şehre kazandırmak için, özenli çalışmalarını programlı bir şekilde sürdürüyor.

asar deresi projesi (8)

Küçüksu ile Şaguç köprüleri arasında sürdürülen ilk etap çalışmalarında temel atma, fore kazıkların çakılması ve 430 metrelik proje alanının bir kısmında bulunan amfi basamakların yapımının tamamlanmasıyla proje ilerliyor. Daha sonra birinci köprü tabliyesini taşıyacak olan geçici montaj ayaklarının kurulumuyla ve kaynak ağızlarının temizlenmesi, kaynak yerlerinin hazırlanması, montaj tezgahının kurulması, gazaltı kaynağı için mini montaj atölyelerinin oluşturulması işlemlerine geçildi.

asar deresi projesi (11)

Ekipler çalışmalarını sürdürürken, bir yandan temel soketlerinin hazırlanmasının ardından tabliyenin yerleştirilmesi sürecine geçti.

BIYIK: ŞEHRİMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE TANITIYORUZ BIYIK: ŞEHRİMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE TANITIYORUZ

asar deresi projesi (9)

Ayrıca asma köprünün üst parçalarının bir kısmının kumlama işlemi de Ankara’daki fabrika da tamamlanarak boyaya hazır hale getirildi. Bu parçalar ilerleyen günlerde proje alanına getirilecek. Ardından hava şartlarına göre imalat işlemlerine başlanacak.

asar deresi projesi (7)