Tüm Türkiye’de olduğu gibi, Düzce’de de 14 Mart Tıp Bayramı, çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımlayan Düzce Valisi Selçuk Aslan, Türk hekimlerinin ve tüm sağlık çalışanlarının büyük özveri ile görev yaptığına dikkat çekti. Vali Aslan mesajında, şu ifadelere yer verdi: 

Whatsapp Image 2024 03 13 At 22.22.06

“Bir toplumun gelişmesi ve refahı için kaliteli bir sağlık sistemi olmazsa olmazdır. Ülkemizde, Devletimiz ve Sağlık Bakanlığımızın liderliğinde hayata geçirilen modern hastaneler ve sağlık hizmetleri, değerli sağlık çalışanlarımızın fedakar çalışmalarıyla bir araya gelerek ülkemizi sağlık alanında önemli bir konuma taşımaktadır.

ÇOCUKLAR 23 NİSAN'DA DOYASIYA EĞLENDİ ÇOCUKLAR 23 NİSAN'DA DOYASIYA EĞLENDİ

"İnsanı yaşat ki devlet yaşasın" düsturuyla hareket eden Devletimiz, hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımızla birlikte insan hayatının kıymetini her zaman en üst düzeyde tutmaktadır. Onlar, bir canı kurtarmanın bütün insanlığı kurtarmakla müsavi olduğunu bildikleri için, gündüz ve gece fark etmeksizin fedakârca çalışmaktadırlar.  Sağlık çalışanlarımızın değerli hizmetleri için içten bir minnet duymaktayız.

 Bu vesileyle, ülkemizde tıp eğitiminin yıldönümünde 1919’da işgal altındaki İstanbul’da, mekteb-i tıbbiye öğrencilerinin Tıbbiyeli Hikmet önderliğindeki vatanperver davranışlarını saygıyla yâd ederken; insani değerleri her zaman önde tutan, çetin şartlarda bile özveriyle görev yapan tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyor; sağlık, mutluluk ve başarı dolu bir gelecek diliyorum.”