Düzce’de Bahçeşehir Demetevler Mahallesi ve Beyciler Mahallesi güzergahı arasında çalışan Düzce Ulaşım A.Ş’ye ait Denetimli Özel Halk Otobüsü olan 33 Numaralı hat, bir vatandaşın iddiasına göre yolcularını mağdur ediyor.

331

Konuya ilişkin çareyi Öncü Haber WhatsaAp İhbar hattına ulaşmakta bulan vatandaş, 33 Numaralı hatla ilgili şikayetini dile getirdi.

Demetevler ve Beyciler hattında çalışan 33 sefer sayılı otobüse işinden dolayı binmek zorunda olduğunu belirten vatandaş, hatta çalışan bazı şoförlerin kendi inisiyatifiyle güzergah değiştirdiklerini ve Demetevler Mahallesi’ne yolcu azlığından dolayı pek girmek istemediklerini öne sürdü. 

O BELEDİYEYE MÜLKİYE MÜFETTİŞİ GELDİ, DİDİK DİDİK ARIYOR O BELEDİYEYE MÜLKİYE MÜFETTİŞİ GELDİ, DİDİK DİDİK ARIYOR

Kimi zaman tek yolcu olarak kaldığını aktaran vatandaş, işe gidip gelirken yaşadığı sıkıntıyı Öncü Haber mikrofonuna anlattı.

Bulunduğu bölgede durak sıkıntısı olduğunu ve sıcak havalarda zorluk çektiklerini dile getiren vatandaş, hem otobüs şoförleri, hem de durak konusunda yetkililerden yardım istedi.

332

Konuya ilişkin Öncü Haber mikrofonuna konuşan vatandaş, “Şikayetim 33 numaralı hattın otobüs şoförlerine. Çok ilgisiz ve alakasızlar. Belirledikleri saatte, belirledikleri yerden hareket etmiyorlar. Bugün beyaz masayı aradığımda, şoför beyin kendi kafasına göre istikamet belirlediğini söylediler. Ben de ‘Sizin neden haberiniz yok, ya da halk otobüs nerden kalktığını nerden bilecek?’ dedim. Bizlerin suçu nedir? Biz çocuklarla otobüs durağının olmadığı bir yerde, güneşin ortasında otobüs bekliyoruz. Dünya Bankası, Demetevler polis karakolunun önü normalde kalkış noktası. Ama bugün gelmeyince arıyoruz, öğreniyoruz ki şoför bey 3-4 durak sonrasını kalkış noktası belirlemiş. Yeter artık. Daha ilgili ve alakalı olsunlar, bu halkın çalışanı var, okullusu var, hastası var. Böyle bir şey olabilir mi? Şoför bey nasıl kendi başına böyle bir yetki alabilir? Düzelmesini istiyorum, ben çalışanım. Bu aracı kullanmak zorundayım. 1 yolcu da bir, 10 yolcu da bir. Kafalarına göre istikamet belirleyemezler. Sonraki duraklar için yürüyüş mesafem çok ve küçük çocukluyum. Böyle bir mesafeyi yürüyebilsem zaten yürürüm” dedi

Daha önce de toplu ulaşım ile ilgili sorunlar yaşadığını savunan vatandaş. “Bir kere 2 dakika önce hareket etti. Sevinmem lazım kendi işime gidiyorum ama bazıları için bu 2 dakika çok önemli. Lütfen duyarlı olalım, herkes işine sadık kalsın. Gerçekten zorluk çekiyorum. Her gün şoförün arkasından el kol işareti yapıyorum. Durağa bakıp geçmeden giden şoförleri de biliyorum.” İfadelerini kullandı.

HABER: Zeki AŞIKOĞLU

KAMERA: Tuğba AKSOY

Editör: Zeki Aşıkoğlu