Düzce Vergi Dairesi’nde görevli Oğuz isimli memur, vatandaşlar sırada beklerken telefonundan komik videolar izleyerek gülücükleriyle etrafa ‘neşe saçtı.’ O anları kaydederek Öncü Haber WhatsApp İhbar Hattı’na gönderen sorumlu vatandaş ise, “İşimizi hiç yapmaz diye bir kelime bile etmiyoruz. Vatandaşın ödediği vergiyle maaş alıyorlar fakat aldıkların maaşın hakkını vermiyorlar.” ifadeleriyle yetkilileri göreve davet etti. Vurdumduymaz tavırları görenleri ‘pes’ dedirtirken lakayt memurun dairede hiçbir birimde dikiş tutturamadığı ve istenmeyen kişi haline geldiği öğrenildi.

Düzce Vergi Dairesi’nde görevli bir memur, derdine derman olması gereken vatandaşları yok sayan hal ve tavırlarıyla daireye gidenleri çileden çıkarttı. Yurttaşlık görevi olarak vergi borçlarını ödemek üzere gelenleri sırada bekleten memur telefonundan komik izleyerek keyfine keyif kattı. İsminin Oğuz olduğu öğrenilen memurun vurdumduymaz halleri vatandaş kamerasına yansıdı.

Devlet Memurları Kanunu’nun ayaklar altına aldı

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun “Devlet memurları, görevlerini dikkat ve itina ile yerine getirmek ve her an hizmete hazır halde bulundurmak zorundadırlar.” şeklindeki 12. maddesini açıkça ayaklar altına alan memurun lakayt tavırları görenleri ‘pes’ dedirtti.

Kurumda istenmeyen kişi haline gelmiş

Söz konusu memurun çalışma düzenine ayak uydurmadığı ve bu sebeple üstleriyle sürekli tartıştığı bilgisine ulaşıldı. Devletin memuru olarak vatandaşa hizmet etmesi gereken şahsın umursamaz tavırları nedeniyle hiçbir birimde dikiş tutturamadığı ve kurum içinde istenmeyen kişi haline geldiği öğrenildi.

“İşimizi hiç yapmaz diye bir kelime bile etmiyoruz”

Memurun internetteki gezintisini bitirerek kendisiyle ilgilenmesi için dakikalarca sırada bekleyen bir vatandaş bu anları saniye saniye kaydederek 0 542 767 18 81 numaralı Öncü Haber WhatsApp İhbar Hattı’na gönderdi.

Daireye gelenlerin memurdan korkar hale geldiğini belirten vatandaş,  “Vatandaşlarla hiç ilgilenmiyor, telefonlarla uğraşıyor. Biz vatandaşlar bir şey söylemekten korkuyoruz. İşimizi hiç yapmaz diye bir kelime bile etmiyoruz. Vatandaşın ödediği vergiyle maaş alıyorlar fakat aldıkların maaşın hiç hakkını vermiyorlar.” sözleriyle yetkilileri göreve davet etti.