Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak, Atık Su Arıtma Tesisi için, İstanbul Büyük Şehir Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan tam destek aldı. Albayrak, 5 Temmuz’da Düzce’ye gelecek olan İSKİ heyetinin Düzce temasları öncesinde İSKİ Genel Müdürü Şafak Başa’yı ziyaret ederek, ilçenin en önemli sorunlarının başında gelen Atık Su Arıtma Tesisi için ön görüşme yaptı.

Toplamda 150 milyon liraya mal olacak biyolojik arıtma tesisini belediye bütçesini zora sokmadan yaptırmaya çalışan Albayrak, bu işi oldukça sıkı tutuyor.

Teknik olarak İSKİ havzasında yer alan barajımızın ve İstanbul’a taşınan temiz içme suyunun İstanbul ve Akçakoca arasında işbirliklerine yol açmasından hareket eden Albayrak, 150 milyon liralık işi İSKİ üzerinde yaptırmak için harekete geçti. 

21 7

ŞAHSI LİNÇ EDİLMEKTEN POLİS EKİPLERİ KURTARDI ŞAHSI LİNÇ EDİLMEKTEN POLİS EKİPLERİ KURTARDI

Albayrak ve beraberindekilerin ziyaret ettikleri İSKİ Genel Müdürü Şafak Başa tarafından oldukça sıcak karşılandığı toplantının ardından bir açıklama yapan belediye başkanı Albayrak şunları söyledi:

”Bugün İSKİ Genel Müdürlüğü’nde çok verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Toplantıya İSKİ Genel Müdürümüz Sayın Doç. Dr. Şafak Başa, İBB Mahalli İdareler Koordinatörü Kemal Aydın ve Koordinatör Yardımcısı Osman Cayak katıldı. Görüşmemizde Akçakoca arıtması üzerine detaylı değerlendirmelerde bulunuldu. Yarın, belediyemizin kanalizasyon altyapısı ve atık su arıtma tesisini incelemek üzere uzman ekipler gönderilecek. Gerekli tespitlerin ardından genel merkeze detaylı bir rapor sunulacak ve eksiklerimizin giderilmesi için tam destek sağlanacak. Başta İBB Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu olmak üzere, İSKİ Genel Müdürümüze ve Mahalli İdareler Koordinatörümüze verdikleri büyük destek için içten teşekkürlerimi sunuyorum. Akçakoca’nın menfaatleri için her zaman her kapıyı aşındırmaya kararlıyım. #AkçakocaParlasınDiye çalışıyoruz.

Editör: OĞUZHAN BAL