Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından vatandaşların mahallelerinde görev yapan ve topluma yakın bir anlayışla hizmet sunmayı hedefleyen Toplum Destekli Polislik Düzce’deki çalışmalarını titizlikle sürdürüyor.

İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Toplum Destekli Polislik ekipleri bugün 14 Şubat Sevgililer Günü olması dolayısıyla Ağa Mahallesi’nde ikamet eden 50 yıllık evli Habibe ve Sefer Kaynak çiftini evinde ziyaret etti.

Çiftin elini öperek bu özel günü güzel geçirmelerine vesile olan polis ekipleri ayrıca çiçek hediyesinde bulundu.

Sevgi ve saygı…
1955 doğumlu Habibe Kaynak herkesin sevgililer gününü kutlayarak 50 yıllık evliliklerinin sırrını şu sözlerle anlatarak gençlere de tavsiyelerde bulundu:

“Sevgi, saygıdır. 50 yıldır eşim beni hiç yalnız bırakmadı. Bana sadakatsizlik yapmadı. Kocamla çok güzel geçindik. Eşlerini dinlesinler. Ne yapacaklar başka? Ayrılıp başkasıyla mı evlenecekler? Çoluk var çocuk var. Eşine sadık olacak. Eşine sadık olacak. Herkes iyi olsun eşiyle, komşusuyla. Eski evlilik başka, şimdi evlilik başka. Bu adam iyi olmasa benim bulaşığımı yıkar mı? Gençlik gibi var mı dünya da?”

Habibe Kaynak son olarak devletin kendisine maaş bağladığını belirterek, “Ben çocuğuma bir de iş istiyorum. Torunumun işi yok” dedi.

“Ailem ne kadar bana güvendiyse, bende o kadar güvendim”
1954 doğumlu olan Sefer Kaynak ise 50 yıllık evliliklerinin sırrının güven olduğunu belirterek şöyle konuştu:

“Evlilikte eşine dikkat edecek, eşinin kalbini kırmayacak, eşinin kalbini kırmayacak, ailesi de onu anlayacak, onun kalbini kırmayacak. Geçim böyle olur. O ona bağırırsa o da ona bağırırsa arada kavga olur, mutluluk olmaz. Biz böyleyiz. O bana kızarsa iki dakika sonra barışırız konuşuruz. 50 sene oldu, az bir şey değil. Ne annesine geri gitti.”
“Ailem ne kadar bana güvendiyse, bende o kadar güvendim. Böyle geçindik. 2 tane çocuğum var. Eşim çok hasta, yürüyemiyor. Ben 10 yaşından beri yaşta sevdim. Devletten istediğim sağlık. Beni askere alsınlar yeniden. Bayrağımıza zeval getiremem. Bayrak aşkına giderim.”

Haber: H. GÜRSOY