Yerel seçimlerin adayı en merak edilen partisi olan MHP’de liste netleşmek üzere…

LİSTENİN GELECEĞİ PARLAK GÖRÜLMÜYOR

2019 Yerel Seçimleri’nde AK Parti’den 5 belediyeyi alma başarısı gösteren MHP’de haftalardır sürecin sessiz ilerlemesinin arka planında güçlü aday sancısı yattığı gündeme gelirken, ağırlıklı olarak Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu’nun oluşturduğu listenin sandıktaki karşılığı pek parlak görülmüyor.

Tabandan yükselen Akçakoca için ‘Değişim’, merkez için ise ‘Güçlü ve halkta karşılığı olan adayla sahaya inilsin’ seslerinin dikkate alınmadığı eleştirileri yapılan aday listesinde, tartışmalı isimler de var.

Lider Devlet Bahçeli’nin onayını bekleyen ve resmi duyuru yapılması an meselesi olan MHP’nin il, ilçe ve belde adayları son dakika değişikliği olmazsa kuvvetli ihtimal şöyle olacak:

DÜZCE MERKEZ İÇİN İŞ İNSANI YILMAZ ESER

Düzce merkez için iş insanı Yılmaz Eser’de karar kılan MHP, Düzce Belediye Başkan Adayı olarak Eser’i sahaya çıkartarak il belediyesini kazanma mücadelesi verecek.

AKÇAKOCA’DA TARTIŞMALI İSİM OKAN YANMAZ

Düzce’nin en büyük ilçesi Akçakoca’da 5 yılda hiçbir büyük projeye imza atamayan ve hizmetten çok halkta kabul görmeyen icraatlarla adından söz ettiren Okan Yanmaz’ı tepkilerin gölgesinde yeniden aday göstermeye hazırlanan MHP üst yönetimine ‘Başka güçlü aday yok’ gerekçesi sunulduğu konuşuluyor.

CUMAYERİ’NDE ‘KOLOĞLU’NA TAM DESTEK

AÇILIŞ YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ AÇILIŞ YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ

Cumayeri’nde bir kez daha mevcut Başkan Mustafa Koloğlu ile yola devam etmek isteyen il yönetimi, genel merkezden en rahat oluru tecrübeli başkan için aldı.

KAYNAŞLI’DA ESKİ BAŞKAN ALTUNDAL

Kaynaşlı’da eski belediye başkanlarından Eftal Altundal’ın kolunu havaya kaldırmaya hazırlanan MHP’nin, Gölyaka’da Muzaffer Coşkun, Beyköy’de Fatih Ocak ve Boğaziçi’nde ise Metin Albayrak’ı aday göstermesine kesin gözüyle bakılıyor.

GÜMÜŞOVA VE YIĞILCA MUALLAK

Gümüşova ve Yığılca’da adeta aday belirleme krizi yaşayan Caboğlu yönetiminin bu iki ilçe için genel merkeze isim sunup sunamadığını ise MHP’den yapılacak aday açıklaması netleştirecek.