TABAN FİYATLARI 100 TL’NİN ÜZERİNE ÇIKTI… TABAN FİYATLARI 100 TL’NİN ÜZERİNE ÇIKTI…

En son yılbaşında zam gelen sigaraya bir zam da şimdi geldi. Son zamlarla birlikte 33 TL’ye satılan bir paket sigara artık 38 ila 43 TL bandında satışa sunulmuş olacak.

Öte yandan Türkiye Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş bugün sosyal medya hesabından, "Pm Marlboro grubuna 5 TL zam geçişi oldu" paylaşımında bulundu.

Ekran Alıntısı-30

GÜNCEL SİGARA FİYATLARI:

Marlbora 41 TL

Parliament 42 TL

L&M, Lark 38 TL

Muratti 39 TL

SİGARANIN ZARARLARI NELERDİR?

Sigara tüm dünyada önlenebilir hastalıkların bir kısmına sebep olabilen bir etkendir. Sigaranın zararlı etkisinden korunmak için sadece kullanmamak bir çözüm değildir. Aynı zamanda sigara dumanı bulunan ortamlarda da bulunmamak gerekir. Sigara içerdiği maddeler ile kişinin pek çok organını etkileyebilen zararlı bir tütün ürünüdür. Bun zararların en bilinenleri artan akciğer kanseri, damar tıkanıklıkları, solunum sistemi problemleri olsa da başka pek çok sağlık sorununa sebep olur. Bir sigara tüketicisi yılda 75000 zehirli kimyasalı vücuduna almış olur. Bu kimyasalların çoğunluğu özellikle kansere neden olan maddelerdir. Bu sağlık risklerinin oluşmasına sadece normal sigaralar değil elektronik sigaralar ve ısıtmalı sigaralar da sebep olur. Sigara kullanan kişilerin günlük içtikleri sigara miktarı arttıkça nefes darlığı, akciğer ve gırtlak kanseri riskleri de aynı oranda artmaktadır. Sağlık sorunu riskini artıran diğer faktör ise sigara kullanım yaşının düşüklüğüdür. Yaş azaldıkça sigara tüketilerek geçen süre artar ve sağlık riskleri o denli yükselir.