TFF 3'üncü Lig 2'nci Grup’ta mücadele eden Düzcespor, 2022 yılında sezonu lider tamamlayarak 2'nci Lig'e yükselmişti. 2022-2023 yılının ilk sezonunda oynadığı futbol ve kazandığı puanlarla futbol otoriterlerinin dikkatini çeken Düzce Cam Düzcespor, 2 yarıda kendi evinde üst üste puan kaybetmesi ile play - off şansını kaybetti.

fe09a878-31a8-407b-b2d8-37de857b34a9

Ligi 52 puanla 8. Sırada tamamlayan Düzce Cam Düzcespor’un teknik direktörü Ercüment Coşkundere ve futbolcular, 2022 – 2023 sezonunu Öncü Haber mikrofonuna değerlendirdi.

Tüysüz: “TFF 2. Ligde güzel mücadele ettik”

f201c242-a7c4-4c27-ad02-d4dcdc9a0545

TFF 2. Lig 2023-2023 futbol sezonun da iyi bir futbol oynadıklarını ifade eden Düzcespor Genel Kaptanı Cemil Tüysüz, “Sezonla alakalı son maçımızı oynadık. Sezonun 2. Ligde ki ilk yılımızdı. Tabii ki yönetim olarak bizimde acemiliğimiz oldu. Oyuncularımızda da bazı eksiklikler olmuş olabilir. Yine de 2. Lig de güzel mücadele ettik. Daha iyi yerde olabilirdik. Play-off’u hedefliyorduk ilk etapta. İnşallah gelecek yıl daha iyi hazırlanıp daha iyi bir kadro ile beraber daha iyi yerlerde olacağız” diye konuştu.

Gündoğdu: “Herkes şapkasını önüne koyup düşünecek”

Düzcespor’un ilerleyen zamanlarda hak ettiği yerde olacağını belirten Futbolcu Emre Gündoğdu; “Kazasız belasız bir şekilde bu sezonu bitirdik ama istediğimiz yerde bitiremedik. Düzcespor büyük bir camia ilerleyen zamanlarda hak ettiği yerde olacak. Biz bu sene bazı hatalar yaptık. Herkes şapkasını önüne koyup düşünecek”  şeklinde konuştu.

Aydın: “Taraftar bizim itici gücümüzdü”

b8bee95b-af40-4dea-be32-cd2eb1e95d47

Düzce Cam Düzcespor taraftarının her zaman takımın yanında olduğunu vurgulayan takımın Kaptan ve Kalecisi Ersin Aydın, “Sezonun genelinde aslında ilk yarıda şampiyonluğu oynayacak bir takım gibiydik, 2 puan geride bitirdik. Sezonun ikinci yarısında biraz düşüşler oldu. Böyle olsun istemezdik, geçen sene burada şampiyonluk yaşadık. Bu şehrin nasıl kenetlendiğini biliyorum. Kötü giderken bile arkamızda durdular, hepsine teşekkür ediyorum. Gönül isterdi ki en kötü bir play-off’u oynayalım. Bu şehre onu da bir tattıralım isterdik. Ama olmadı var bunlar maalesef. Mazeret olarak kabul etmeyin ama bir sürü neden var. Bunlardan en büyüğü bizim stadımız… Geçen sene 18 maçın 17’sini burada kazandık. Taraftar bizim itici gücümüzdü, 12. Adamımızdı. Biz sıkıştığımızda taraftar bizi ayağa kaldırıyordu. Onlarda sağ olsun tribün yıkılana kadar bizim yanımızda oldular” ifadelerini kullandı.

Kalkan: “Düzcespor’un iyi yerlere gelmesini istiyorum”

c6de83ed-4abc-4e3d-896f-740c4f4913b5

Futbolcu Recep Kalkan: Hedefimize ulaşamadık açıkçası ilk hedefimiz play-off’tu. Bir şampiyonluk umudu oldu ilk yarı bittiğinde. İnanmıştık ama her istediğimiz olmuyor maalesef. İnşallah Düzcespor’un iyi yerlere gelmesini istiyorum açıkçası. Biz geçen sene kolay şampiyon olmadık, Düzcespor en iyi yerleri hak ediyor. Yönetime, taraftarlara herkese teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi.

“Sezon istediğimiz gibi bitmedi”

45a8a81a-9195-4915-86d0-c21a774f0847

Futbolcu Savaş Polat da sezonu istedikleri gibi bitiremediklerini kaydederek,  “Hayırlısıyla sezonu bitirdik. İstediğimiz gibi bitmedi ama İnşallah gelecek sezon Düzcespor çok iyi olur” dedi.  

Teknik Direktör Coşkundere: “İstediğimiz hedefe ulaşamadık”

d887b6d1-dc49-43f9-9617-9b44e22fa458

2022 – 2023 sezonunda istediklere hedefe ulaşamadıklarını söyleyen Teknik direktör Ercüment Coşkundere,  “Bizim ilk hedefimiz play-off’tu. İlk yarıda bunu tutturduk ama ikinci yarıda bir sürü neden sayabiliriz. Öncelikle kendimizden, teknik ekipten, oyunculardan, bulunduğumuz pozisyondan, iki tane deprem yaşadık… Stadı söylüyorlar biraz etkiler tabii. Birçok neden söyleyebiliriz. İstediğimiz hedefe ulaşamadık. Bugüne gelecek olursak, evet bugün maçı kaybettik. Bazen kaybettiğiniz yerde de kazançlarınız olur. Ben bugün iki tane oyuncunun Düzcespor’un geleceği ile ilgili bir fırsat, bir potansiyel olduğunu düşünüyoruz” açıklamalarında bulundu.

“Sağlıklı bir şekilde ligi bitirdik”

Sağlıklı bir şekilde ligi bitirdiklerini anlatan Futbolcu Osman Boz ise şu ifadelere yer verdi:

“Aslında istediğimizi başaramadık. Bu noktaya kadar şampiyonluğu oynuyorduk sonra istemediğimiz şeyler oldu. Allah’a şükür tek temennimizde büyük bir sakatlık yaşamadan sağlıklı bir şekilde Lig’i bitirdik. Seneye önümüze bakacağız İnşallah.”

HABER: Savaş ARI