Deri-iş sendikası tarafından basın toplantısı düzenlendi. Yapılan açıklamada işverenler yapılan protokollere uymalılar aksi halde kendileri zarar görürler denildi.
Deri-iş sendikasında basın toplantısı düzenlenerek işverenlerin aralarında yaptıkları protokolleri hiç sayarak uygulamalara devam ettiği açıklandı.
Sendika adına açıklamalarda bulunan deri iş sendikası örgütlenme uzmanı nuran güleç sendikamızın Düzce'de 40, birde İstanbulda olmak üzre 41 üyemizin sendikalı oldukları için işten çıkarılmaları sonucu gösterdikleri örnek direnişi yerel ve Uluslar arası kamuoyunda ses getirmiştir.
Uluslar arası markalara çalışan ve Uluslar arası sözleşmelere imza atan işveren bu sözleşmeleri ve yasaları ihlal ederek sendika üyelerini işten atması istifaya zorlaması işyerinde ayrımcılık uygulaması tepki çekmeye devam ediyor.
Uluslalarası sendikal örgütlerimizle ve tesktil hazır giyim ve deri işcilerinin karşı karşıya kaldığı hak ihlallerinin giderilmesi için dünyanın pek çok ülkesinde mücadele yürüten ccc temiz giyisi kampanyası ile irtibata geçtik. Tüm uyarılarımıza kulak asmayan sendikayı muhatap görmeyen işverene karşı 16 kasım 2008 tarihinde ccc öncülüğünde ve Uluslar arası sendikaların desteklediği bir kampanya başlattık.
İşverenle protokolü imzalayalı 3 ay oldu işyerinde sendikalaşmanın önüne geçmek için hur türlü yola başvuran işveren bu protokolü bozulan imajını düzeltmek için kullanıyor dedi.