Düzce'ye merkeze bağlı Kurtsuyu Köyü'nde gece yarısı başlayan elektrik kesintisi, 12 saatten fazla süredir giderilemedi. Mağdur olan köylüler, SEDAŞ müşteri hizmetlerine ulaşmaya çalışsa da sorun bir türlü çözülemedi.

Köylüler, özellikle evinde oksijen makinesine bağımlı hastalar olduğunu belirterek durumu 0542 767 1881 numaralı Öncü WhatsApp İhbar Hattı'na iletti.

 Elektrik kesintisinin yaşam kaynaklarından biri olduğunu vurgulayan vatandaşlar, "Saatlerdir SEDAŞ yetkililerine ulaşıp derdimizi anlatacak bir makam bulamadık. Buradan yetkililere sesleniyoruz: SEDAŞ'ın görevi nedir? Elektriği yaşam kaynağımız olan bir köyden kimin kesme hakkı var? SEDAŞ'ın bu duyarsızlığını kamuoyuna duyurun." şeklinde mağduriyetlerini dile getirdiler.

Öncü Haber Merkezi’nin SEDAŞ yetkililerine ilettiği konu, Düzce Valisi Sayın Selçuk Arslan'a bildirildikten sonra SEDAŞ yetkilileri hızlı bir şekilde enerji verme çalışmalarına başladılar. Elektrik kesintisi ve mağduriyetin çözümü için çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

Köylüler Vali Aslan’a “İyi ki varsınız Sayın Valim” diyerek teşekkür etti.

Editör: Emirhan Töngel