Bugün 2022 yılının son gününde 2023’e saatler kaldı. Düzce’nin parti başkanları, Belediye Başkanı Faruk Özlü, AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Ayşe Keşir, DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, Ak Parti Akçakoca İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu, CHP Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz ve Ziraat Yüksek Mühendisi Ali Uzun yeni yıl mesajı yayınladı. Başkanlar 2023 yılının Türkiye’ye ortak temenni olan barış ve huzur dolu bir yıl getirmesini diledi.

c46cb2ef-cba3-4544-ac59-01fbcd2b095a

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir;

“Mutluluk ve kederleriyle bir yılı daha geride bırakırken millet olarak yeni bir yıla başlamanın umut ve heyecanını yaşıyoruz.

Dün olduğu gibi bugün de millet olarak geleceğe güven ve ümitle bakıyoruz. 2023’ün Cumhuriyetimizin yüzüncü yılına yakışır, Türkiye Yüzyılı hedeflerimizi hayata geçireceğimiz bir yıl olması için çalışacağız. 85 milyon vatandaşımızı içine alan Büyük Türkiye hayalimiz için ülkemizin kalkınmasına, demokrasimizin daha da güçlenmesine emek harcayacağız.

Türkiye; ata mirası birikimi, köklü geçmişi, genç ve dinamik nüfusu ile dünyanın lider ülkelerinden biridir. Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi ve sonrasında ortaya çıkan Rusya-Ukrayna Savaşı’nda verdiği başarılı sınavla bunu ülkemiz, bir kez daha kanıtlamıştır. Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, bölgesinde oyun kurucu olan Türkiye’yi muasır medeniyet hedefine ulaştırmak ve beşerî sermayemizi güçlendirmek için durmadan çalışmaya devam edeceğiz. 

100 yılın işini 20 yıla sığdıran hükümetlerimiz, ülkemizi sağlıktan ulaşıma, ticaretten sanayiye, spordan sanata her alanda güçlendirmiştir, bu doğrultuda milletimizin beklentilerini karşılamayı sürdüreceğiz. Geride bıraktığımız yıllar gösterdi ki, kadınların emeği, ülkemizin ekonomisi başta olmak üzere tüm alanlarda kalkınmanın lokomotifi olacaktır. Beş buçuk milyon aktif üyesi ile dünyanın en büyük kadın hareketine sahip olan AK Parti, yurdun dört bir yanında dava aşkı ile ter döken, ayak izi bırakan bir partidir. Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 21 yıldır elde ettiğimiz kazanımlarda, kuşkusuz tüm dava arkadaşlarımızın emeği büyüktür.

İktidara geldiğimiz ilk günden itibaren yasakları, engelleri kaldırarak bu günlere geldik. Birlikte yol yürüdüğümüz milletimizin desteği ile kadınları ve fert fert tüm bireyleri hayatın her alanında güçlendirecek, toplumun temel taşı aileyi destekleyecek politikaları hayata geçirmeyi sürdüreceğiz.

2022 yılında sel ve deprem gibi doğal afetlerle sınanan Düzce, Artvin, Rize, Bartın, Antalya gibi illerimizde kayıpları telafi etmek için de çalışmalarımız sürüyor. Bu vesile ile her koşulda vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu bir kez daha vurgulamak isterim.

Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye’nin adını yazdıracağı, bu yüzyılın başlangıcında 2023’ün yeni başarılara imza atacağımız, dünya üzerinde silinmez izler bırakacağımız bir yıl olacağına yürekten inanıyorum. 2022 yılında ahirete irtihal eden şehit ve gazilerimiz başta olmak üzere tüm dava arkadaşlarımız ve vatandaşlarımızı rahmetle anıyorum. 2023’ün, ülkemize, milletimize, tüm insanlığa, barış, huzur ve güven getirmesini temenni ediyorum.”

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü 2023 yılına girerken yayımladığı mesajında Düzce özelinde yapılan yatırımlar ve “Türkiye Yüzyılı”nın başlaması ile atılacak adımlara atıfta bulunarak vatandaşların yeni yılını tebrik etti.

BAŞKAN TEK

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü yeni yıl mesajında şu görüşlere yer verdi:

“2023 yılı, Cumhuriyet’imizin kuruluşunun 100’üncü yılı olması hasebiyle hepimiz için ayrı bir mutluluk ve heyecan uyandırmaktadır. Kuruluşundan bu yana ülkemize, milletimize ve bu toprakların potansiyeline katkıda bulunmak için yapılan çalışmalar, Aziz Millet’imizin çalışkanlığını ortaya koymaktadır. Bizim için artık yeni bir dönem başlamaktadır. Türkiye Yüzyılı; ülkemiz ve milletimiz için çok şey ifade ettiği gibi gelecek yıllardaki daha müreffeh Türkiye’ye adım adım yaklaştığımızın göstergesidir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde başlatılan büyük gelişim atağı, artık bir dönüşüm içine girmiş; şefkatin, gücün, barışın, haklının, istikbalin, dijitalin, değerlerin, istikrarın, kalkınmanın, sürdürülebilirliğin, huzurun, başarının, iletişimin, verimliliğin, üretimin, bilimin yüzyılında Türkiye Mucizesi’ni gerçekleştirmek için tüm imkanlarını seferber etmiştir. Son 20 yılda ortaya koyulan büyük başarılar ülkemizin geleceğinin daha parlak olduğunun en büyük kanıtıdır.”

“İŞİMİZ DÜZCE, GÜCÜMÜZ SİZSİNİZ”

“Salgın sebebiyle geçirdiğimiz kayıp iki yıl, Düzce’mizde, ülkemizde ve hatta dünyada çok şeyi sekteye uğratırken bu sıkıntılı süreçte yaptıklarımızla, en az hasar alarak güçlü duruşumuzla girdiğimiz yolda emin adımlarla yürümeye devam ettik. Göreve geldiğimiz gün itibariyle hiç durmadan, yılmadan Düzce’miz için, her bir hemşehrimiz için imkanlarımızı sonuna kadar kullandık, çalıştık. Bugün aynı anda 9 ayrı büyük projemiz sorunsuz bir şekilde ilerliyor. Son güne kadar da çözüm odaklı anlayışımız ve çalışma arzumuzla Düzce’mizi büyütmeye geliştirmeye devam ediyoruz. İşimiz Düzce, en büyük gücümüz sizler ve sizlerin bizden beklentileridir. Düzce Belediyesi vatandaşların emrine amadedir. Bu duygu ve düşüncelerle; 2023 yılının belediyemiz adına büyük çalışmalara imza atacağı, siz hemşehrilerimin sağlıklı, huzurlu ve mutlu geçireceği, güzel vatanımızın ve Aziz Millet’imizin huzur ve refah içinde yaşamaya devam edeceği bir yıl olmasını diliyor, hepinizi sevgi, saygı ve hürmetle selamlıyorum. Yeni yılınız kutlu olsun.”

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık ise yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

IMG_8868-3

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık mesajında;

 “İyisiyle kötüsüyle bir yılı daha geride bırakıyor, umut ve beklentilerimizle yeni bir yıla giriyoruz. Bilindiği gibi iş dünyasının istediği tek şey istikrardır.  İş dünyası olarak, sorunlarımız olduğu gibi, büyük umutlarımız ve hedeflerimiz bulunmakta. Olumsuzluklar, geleceğe umutla ve güvenle bakmamızı engellemeyecektir.  Bizler Düzce’yi ülkemizin 2023 yılı hedeflerine taşıyacak yeni projeler için gayret gösteriyoruz. Yeni yılda da huzura ve başarıya olan inancımızı tazeleyerek, beklentilerimize ulaşmak için toplumun tüm kesimleri ile el ele vererek azimle çalışmaya devam edeceğiz. Odamız, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ufkun ötesini görerek yeni projeler üretmeye devam edecektir.  Bizler, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Düzce’nin kalkınma yolculuğuna destek vereceğiz. Yaptığımız her işte, ortaya koyduğumuz her projede ilimiz ve ülkemizin gelişmesine katkı vermeyi, daha çok üretmeyi, daha çok istihdam sağlamayı hedefledik. 2023 yılında da bütün enerjimizle yeni projeler üretmek, güzel ilimizi özlemini duyduğumuz zirvelere taşımak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.  Bu ideallerimiz çerçevesinde başta Düzceli hemşehrilerimizin ve camiamızın yeni yılını kutlar, 2023 yılının Düzce’ye ülkemize ve tüm Dünya’ya daha fazla sevgi, daha fazla barış, huzur ve refah getirmesi temenni ederim.”

989c3e50-4f93-4058-ab81-76e28c1f4355

AK Parti İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu 2023 yılında Türkiye için daha da azimle çalışacaklarını belirterek yeni yılı şu sözlerle kutladı:

“2023 Türkiye yüzyılına girerken tüm hemşehrilerimizin yeni yılını içtenlikle kutlar; partim ve yönetim kurulu üyelerim adına devletimize ve milletimize hizmet etme çabamızın, her geçen gün bir önceki güne göre artacağı, çalışma azminin ve adanmışlığın önünde hiçbir engelin duramayacağı gerçeğinin bilincinde olduğumuzu, yeni yılda daha azim ve hırs ile Türkiye yüzyılı için durmaksızın çalışacağımızı bir kez daha hatırlatmak isterim.”

1fdca615-b4f4-460b-acef-ac344c2eb8eb

Düzce Valisi Cevdet Atay ise Twitter hesabından yeni yıl mesajı yayınladı. Vali Atay mesajında şu ifadeleri kullandı:

“2023 yılının ülkemize, aziz milletimize ve tüm dünyaya sağlık, barış ve refah getirmesini diliyorum. Kıymetli hemşehrilerimin ve mesai arkadaşlarımın yeni yılını kutlar, selam ve saygılarımı sunarım.”

Düzce İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz’da sosyal medya hesabından yeni yıl mesajını yayımladı. Yılmaz, gece gündüz çalışan sağlık çalışanlarına teşekkür ederek, 2023 yılı için de güzel temennilerde bulundu.

160b4012-ab4d-42df-b6cd-c37758bb613b

Müdür Yasin Yılmaz şu sözlere yer verdi:

"Vatandaşlarımızın sağlığı için gece gündüz demeden özveri ile görev yapan, ömrünü buna adamış şifa dağıtan kıymetli sağlık çalışanlarımız ve aileleri başta olmak üzere: omuz omuza çalıştığımız tüm kamu kurum ve kuruluş çalışanlarının, STK’ların, değerli basınımızın ve çok kıymetli hemşerilerimizin yeni yılını en içten dileklerimle tebrik ediyor, yeni yılın milletimize ve tüm insanlığa sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini temenni ediyorum."