Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün ‘ Temiz Şehir Düzce’ sloganıyla başlattığı projelere bir yenisi daha eklendi.

Belediye mücavir alanı içinde hafriyat toprağı, inşaat ve yıkıntı atıklarının kontrollü olarak geri kazanılması, depolanması ve denetiminin Düzce Belediyesi’nde olmasından dolayı depolama sahası belirlendi. Bu kapsamda Düzce’nin tüm hafriyat toprağı, inşaat ve yıkıntı atıklarının Akçakoca ilçesine bağlı Subaşı Köyü’de bulunan alanda depolanmasına karar verildi.

11 MART'A KADAR KAYIT ZORUNLU

Hafriyat firmalarının hafriyat kontrol sistemine kayıt olarak lisanslandırılmaları için Düzce Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne 11 Mart 2022 tarihine kadar başvurması gerekiyor. Kayıt dışı taşıma işi yaptığı tespit edilen hafriyat firmaları hakkında ise cezai işlem uygulanacak.

Temizlik İşleri Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Belediye mücavir alanı içerisinde hafriyat taşıma işi yapacak olan tüm hafriyat firmalarının belediyemiz hafriyat sistemine 11 Mart 2022 tarihine kadar kayıt olmaları ve 'Hafriyat Toprağı, İnşaat/Yıkıntı Atıkları Taşıma İzin Belgesi'ni almaları gerekmektedir. Yapılan denetimlerde hafriyat toprağı, inşaat ve yıkıntı atıklarını, belediyemiz hafriyat kontrol sistemine kayıt yaptırmayarak kayıt dışı taşıma işi yaptığı tespit edilen hafriyat firmaları hakkında Çevre Kanunu ve Hafriyat Toprağı, İnşaat ve Yıkıntı Atıkları Kontrolü Yönetmeliği ilgili maddeleri gereğince cezai işlem uygulanacaktır” denildi.