Akçakocalı hayırsever iş insanı Burhan Özdemir’in girişimleriyle Akçakoca’ya kazandırılan, sadece Akçakoca’nın değil bölgenin marka okulu olma vizyonuyla her detayın en ince ayrıntısına kadar düşünülerek inşa edilen Akçakoca Orhan Özdemir Fen Lisesi’nin açılışı, Düzce Valisi Selçuk Aslan ve protokolün katılımıyla gerçekleşti.

Modern yatırımlarla bölgenin en gözde okulu olma yolunda ilerleyen Orhan Özdemir Fen Lisesi’ni gezen Düzce Valisi Selçuk Aslan, izlenimlerini Öncü Haber’e değerlendirdi.

Vali Aslan şunları söyledi: “Bugün Akçakoca ilçemize güzel bir vesile ile geldik. Hayır sever iş insanımız, ilimizin kıymetlilerinden, birçok hayır eserine öncülük yapmış değerli kardeşimiz Burhan beyin babasının ismini yaşatmak üzere Akçakoca fen lisesini baştan yaptı hatta yeninden yarattı desek abartı değil.

Binayı komple soyduk, yeniden imalatı yapıldı ama daha büyük bir imalat için imzalanan protokol çerçevesinde kütüphanesi, konferans salonu ve spor salonu eklentileriyle beraber, Düzce Akçakoca ilçemiz Orhan Özdemir Fen Lisemiz çok daha harika olacak.

Öğrencilerimize, ilimize, Akçakoca ilçemize hayırlı uğurlu olsun diyorum ve samimi olarak teşekkür etmek istiyorum, Burhan Bey’e.

Gerçekten çok güzel hayır eserlerini gördük kısa bir zamanda, bu kısa zaman içerisinde yapmış olduğu hayır eserlerinin sırf listesini görmek bile beni mutlu etti. Bunların bir kısmında gördük, hakikaten çok ince dokunuşlu.

Rabbim böyle hayır severlerin sayısını artırsın diyelim.”

HABER – AHMET ÇELİK

KAMERAMAN – EMİRHAN TÖNGEL