Türkiye’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararı ile kamu kurum ve kuruluşları arasında getirilen tasarruf tedbirleri alınmıştı. İYİ Parti İl Genel Meclis Üyesi Murat Çağlar ise bu tasarruf tedbirlerinin Düzce İl Genel Meclisi’nde uygulanmadığını iddia etti. İl Genel Meclis Başkanı Fazlı Koç'a 3. makam aracının tahsis edildiğini öne süren Çağlar, bu konuda Ağustos Ayı İl Genel Meclisi Toplantılarında soru önergesi verdi.

fba53c5a-ae84-4e38-944a-c7d900004f47

 Koç’a tahsis edilen makam aracının İGM Envanterine girip girmediği hususunda bilgilendirme talepleri olduğunu ileten Murat Çağlar " Düzce’nin en önemli kurumlarından birisi olan İl Genel Meclisi'nin tasarrufu ve hizmet konuları ile gündeme gelmesini arzu ederdik. Ama son yaşananlar biz çoğu meclis üyesini olduğu gibi, Düzcelileri de rahatsız etmiştir. Yine basına yansıdığı kadarı ile birçok araç da Sayın Fazlı Koç’a tahsisli iken ve daha öncesinde de makam aracı zaten var iken, 3. bir aracın tahsisi ne kadar doğru ve yerindedir merak ediyorum' dedi.

Çağlar, İl Genel Meclisi Başkanı Fazlı Koç’a cevaplaması istemiyle şu soruları yöneltti:

“Sivil plakalı olan bu araç kime aittir? Envanter girişi var mıdır? Var ise kimin üzerinden hangi şartlarla araç kuruma alınmıştır? Aracın daha önceki sahibi kimdir?

Sayın Fazlı Koç’a tahsisli şu anda kaç makam arabası vardır?  Daha önce Sayın Çiğdem Günal tarafından kullanılan araç, neden Sayın Koç tarafından tercih edilmemektedir?

SU KESİNTİSİ YAŞANAN BÖLGELERDE PROBLEM GİDERİLDİ SU KESİNTİSİ YAŞANAN BÖLGELERDE PROBLEM GİDERİLDİ

Resmi paylaşılan araç ihale ile satılacak iken satış neden iptal edilmiştir? Hangi kurum ve kişi yetkisi paralelinde araç Sayın Fazlı Koç tarafından kullanılmaktadır ve Sayın Koç bu aracı daha ne kadar kullanmaya devam edecektir?

HABER: Savaş ARI