Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın aktif siyasi hayatında yol arkadaşlığı yapan Eski Milli Görüşçüler, kurdukları “Kadim Dostlar” derneği aracılığıyla Düzce’de bir araya geldi.
Kuran’ı Kerim hatim grubu olarak küçük bir grup tarafından kurulan oluşum, destekçilerinin hızlı ve geniş bir şekilde artmasıyla beraber Türkiye genelinde bir derneğe dönüştü.

WhatsApp Image 2023-05-26 at 12.20.25

Dernek yönetimi ve üyeleri, faaliyet yürüttükleri illerde bir araya gelerek “Kadim Dostlar buluşma programı” düzenliyor.
Bu kapsamda Düzce’de Akçakoca yolu üzerinde bulunan bir restoranda buluşan “Kadim Dostlar Derneği” 28 Mayıs’ta gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı seçimi 2. Tur’u hakkında değerlendirmelerde bulundu.
Düzenlenen programa Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz, Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, Yığılca Belediye Başkanı Rasim Çam, Ak Parti İl Başkanı Hasan Şengüloğlu ve çok sayıda Düzceli dernek üyesi katıldı.

WhatsApp Image 2023-05-26 at 12.20.28

“Bize zulüm edenlere biz müdahale etmedik”
Kahvaltıyla başlayan buluşmanın ardından konuşma yaparak Düzceliler’i selamlayan derneğin Sakarya Şube Başkanı Önder Karahan, Milli Görüş’ün tarihsel süreçte çektiği eziyetlere dikkat çekerek; “biz çok zor günler yaşadık. Bizden büyük ağabeylerimiz daha sıkıntılı günler yaşadı. Bizim fikirlerimizi ve davamızı temsil eden Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, iktidara geldiği günden bu yana hem bizim çilelerimiz bitti, hem de bize o zulmü yapanların inançlarına müdahale edilmedi. İşte onlarla bizim aramızdaki fark bu!

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan sayesinde Türkiye’nin özellikle uluslararası arena başta olmak üzere, Milli Savunma Sanayii’nde geldiği nokta ortadadır. Tüm bu kazanımları teröristleri içeriden çıkarmayı vadedenlere teslim edemeyiz. Daha önümüzde çok yolumuz var. Onun için bu seçimde Sayın Erdoğan’a her zamankinden daha fazla destek vermeliyiz.” İfadelerini kullandı.

“Saadet Partisi, Erbakan Hoca’ya terörist diyen CHP’nin peşine takıldı”

WhatsApp Image 2023-05-26 at 12.20.41

Karahan’ın ardından kürsüye çıkarak konuşma yapan Derneğin Genel Başkanı Yakup Sucuoğlu; “Rahmetli Erbakan Hocamızın bıraktığı Milli Görüş davasını temsil ettiğini iddia eden Saadet Partisinin geldiği nokta ortadadır. Erbakan Hocamıza zulmeden, onu terleten, Erbakan’a ‘PKK’dan daha tehlikelidir’ diyen CHP’nin peşine takıldığı günden bu yana Milli Görüşle alakası kalmamıştır.

“Erbakan Hoca’nın davasını Erdoğan temsil ediyor”

O dönemlerde o çileleri biz çektik. Ben Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı o zamanlardan beri tanıyorum. Erdoğan hem imanlı hem de kararlı bir adam!

CHP ve ortaklarının söylemleri ortadadır; ‘teröristleri hapisten çıkaracağız’ diyor. ‘Kur’an Kurslarını kapatacağız’ diyor. Saadet Partisine gönül veren çarşaflı bacılarımız, sakallı amcalarımız da bunların peşinden gidiyor.
Bu benim kanıma dokunuyor. Biz onca mücadeleyi bu CHP’ye karşı bunun için mi verdik? Gelinen noktada her şey ortadadır kardeşlerim. Rahmetli Erbakan Hoca’mızın davasını bugün Sayın Recep Tayyip Erdoğan temsil etmektedir.

“Erdoğan’a destek, parti meselesi değil inanç meselesidir!”

Her şey bu kadar açık seçik ortadayken, Erdoğan’a destek olmak bir parti meselesi değil inanç meselesidir kardeşlerim.
Oy vermek yetmez! Çevremizdekileri de bu konuda bilinçlendirmeliyiz, Allah yardımcımız olsun…”

WhatsApp Image 2023-05-26 at 12.20.32

Haber – Ahmet Çelik