Atatürk Devlet Hastanesi bünyesinde ilk defa hizmete giren  Çocuk Acili ve Pediatri Yoğun Bakım Ünitesi ile sağlık alanında Düzce’nin büyük bir eksikliği giderildi. Düzce Atatürk Devlet Hastanesi bünyesindeki Muncurlu Hizmet Binasında Kadın Hastalıkları ve Doğum ile Çocuk Hastalıkları ve Pediatri Yoğun Bakım Ünitesinin kurulmasının ardından Sağlık Bakanlığı ile yapılan görüşmelerin ardından başlatılan çalışmalarda mutlu sona gelindi. Bugün hizmet vermeye başlayan binada Kadın Hastalıkları ve Doğum ile Çocuk Hastalıkları ve Pediatri Yoğun Bakım Ünitesi ile Düzce’nin sağlık alanında en büyük eksikliği giderildi.  Muncurlu ek hizmet binasında fizik tedavi hizmetleri ise devam edecek.

a8f2d58c-f356-42d4-9374-d40bf4b5921e

İlk kez Öncü TV ekranlarında açıklamıştı

KAR KALINLIĞININ 60 SANTİMETREYE ULAŞMASI BEKLENİYOR KAR KALINLIĞININ 60 SANTİMETREYE ULAŞMASI BEKLENİYOR

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Müdürü Onur Temel, sağlık alanında yaşanan bu gelişmeyi tüm detayları ile birlikte Öncü TV Haber Müdürü Canan Üstüner’in hazırlayıp sunduğu, ‘Güne Merhaba’ programında anlatmıştı.

“Ek hizmet binamızın boş alanlarını bu şekilde değerlendirdik”

8dc65424-ba20-4025-a793-8df5e1d0c720

Programda yılsonuna kadar hizmete girecek olan yeni sağlık biriminin Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde bir ilk olduğunu dile getiren Temel, “Muncurlu’daki ek hizmet binamız 2004 senesinde faaliyetteki bir binamızdı. Merkez Aziziye’deki 300 yataklı, arttırılabilir kapasiteyle 350 yataklı hastanemiz açılınca burası bir dönem boş kalmıştı. 2017’nin ağustos ayından itibaren Muncurlu’daki binamızda sadece fizik tedavi hizmeti verilmeye başlandı. Bugüne kadar da sadece fizik tedavi poliklinik hizmetleri yataklı servisler ve rehabilitasyon hizmetlerini Muncurlu hizmet binamızda veriyoruz. Ancak Merkez’deki Aziziye’deki hastanemiz 300 yataklı bir hastane. Düzce nüfusu da her geçen gün arttığı için bir de Düzce’de üniversitemiz var. 2 sağlık kuruluşu olduğumuz için artık mevcut binada kapasite yetmemeye başladı. Yatak, yoğun bakımlar, poliklinik hizmetleri alanında kapasitemiz yetmiyor. İl Sağlık Müdürü’müz Yasin beyin de sürekli ‘Kapasiteyi nasıl arttırırız?’ diye düşündüğünü siz de sürekli takip ettiğiniz için biliyorsunuz. Aziziye Mahallesi’ndeki mevcut binamızda ‘ölü alan’ dediğimiz boş alanlarımızı sağlık hizmetini içine katarak kapasiteyi arttırmaya çalıştık. Bu binamız da yapıldığında güzel bir bina olarak yapıldığından ve tam kapasiteli kullanmadığımızdan bu binayı ‘Tam kapasiteli nasıl kullanırız?’ derken il sağlık müdürümüz ve bizler, hastane ekibimiz, İl Sağlık Müdürlüğü’ndeki diğer yönetici arkadaşlarımızla, kadın doğum ve çocuğun tamamen buraya taşınması talebini Sağlık Bakanlığı’na ilettik. Aynı Ağız ve Diş Hastanesi’nde olduğu gibi bir dal hastanesi gibi düşünmüştük ancak bakanlığımız ona çok sıcak bakmadı, merkez binaya bağlı olarak aynı idare yapısı altında ‘Ek hizmet binasını bu şekilde kullanalım.’ kararı oluştu.” diye konuşmuştu.

5cc2fbcb-b71b-495d-b729-223bc115ee21

HABER: Savaş ARI