Düzce’de sayıları her geçen gün artan SPA merkezleri ile ilgili şikayetler gelmeye devam ediyor. Merkezlerin hijyen konusunda denetimlerinin yapılıp yapılmadığı merak konusu olurken, Şerefiye Mahallesi Uzunzade sokak üzerinde bulunan iki ayrı SPA Merkezi mahalle sakinlerini ayağa kaldırdı.

5 KİŞİ YARALANDI 5 KİŞİ YARALANDI

Merkezlerde çalışan kadınların, işyerlerinin önünde uygunsuz şekilde oturduğunu öne süren mahalle sakinlerinden ismini vermek istemeyen bir vatandaş, bu durumun ise özellikle okul çağındaki çocukları etkilediğini iddia etti.

SPA Merkezleri ile ilgili başvurmadıkları ilgili mercilerin kalmadığını belirten vatandaş, sesini duyurabilmek için ilgili şikayetini, 0 542 767 18 81 numaralı Öncü Haber whatsApp ihbar hattına yaptı.

Şikayetinde ilgili mercilerin SPA Merkezleri ile ilgili bir an önce harekete geçmesini beklediklerini diler getiren vatandaş, şu ifadelere yer verdi:

Şerefiye Mahallesi Uzunzade Sokak’ta ikamet etmekteyim. Sokağımızda ustalar inşaat işyerinin, giriş katında 2 adet masaj salonu, yani SPA bulunmaktadır. Burada çalışan bayanlar, bilhassa yaz aylarında transparan ve çok açık kıyafetlerle bina girişinde, yani Cadde üzerinde masa ve sandalye kurarak oturmaları, içeri de olan biten hakkında ipucu vermektedir. Kadınların açık bir şekilde, kaldırımda oturması, bilhassa okul çağındaki gençlere kötü örnek olmaktadır. Mesaj salonunda fuhuş yapıldığı, kadınların davranışlarından anlaşılmaktadır. Düzce’de bu tür yerlerin sokak aralarında olması, toplumu rahatsız etmektedir. 112 ve CİMER’e bildirmemize rağmen, kadınların davranışlarında olumlu bir şey olmamıştır. Sokak sakinleri olarak, imza kampanyası başlatmış bulunmaktayız.”

HABER: Savaş ARI

Editör: OĞUZHAN BAL