Asrın felaketi olarak kayıtlara geçen Kahramanmaraş merkezli 2 büyük deprem felaketinin vurduğu illerde yaraların sarılması için çalışmalar artarak devam ediyor.

Deprem felaketlerinin hemen ardından Düzce Valisi Cevdet Atay’ın girişimleri ile felaketin vurduğu illerdeki depremzede vatandaşların barınma ihtiyaçlarının karşılanması içi Düzce’deki Organize Sanayi Bölgelerinde (OSB) kurulan Konteyner Üretim Merkezlerinde 1 sınıf malzemeden üretilen konteynerlerin deprem bölgesine sevkiyatları devam ediyor.

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, Düzce’de imalatı yapılan ve kentteki 16 bin 186 konteynerden yaklaşık 12 bininin kullanıma açıldığını, buralarda yaklaşık 38 bin depremzedenin misafir edildiğini bildirdi.

Vali Coşkun, AFAD Koordinasyon Merkezi'nde düzenlenen basın toplantısında, ilk günden itibaren vatandaşların barınması noktasında devletin bütün kurum ve kuruluşlarıyla çok ciddi çalışmalar yaptıklarını kaydetti.

Vatandaşların kalıcı konutlarına geçinceye kadar konteyner kentlerde yaşamlarını idame ettirebilmeleri için çalışmaların son hızıyla devam ettiğini bildiren Coşkun, bu anlamda kent genelinde 42 konteyner kentin 31'inin tamamlandığını vurguladı.

HABER: Savaş ARI