Beldeye kazandırdığı yenilik ve yatırımlarıyla diğer ilçelerde de örnek gösterilen Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç, son olarak Beldeye kazandırdığı Kaledibi Restoran’da Düzce’deki basın mensuplarıyla kahvaltı programında bir araya geldi.

f3c55b37-d159-43d3-8448-676a16bb913a

Her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü Kaledibi restoran, ziyaretçilerine doğanın ve yeşilin birbiriyle eşsiz uyumunu sunuyor.

 MERKEZE 15 DAKİKA MESAFEDE AMA ŞEHRİN GÜRÜLTÜSÜNDEN ESER YOK

İçinden geçen şelalesi mesire alanı boyunca uzayıp giden alanda kurulan kamelyalar, şehir merkezine 10-15 dakikalık mesafede olmasına rağmen, şehrin yoğunluğu ve stresinden bunalan aileler için adeta biçilmiş kaftan.

Restoran tarafından misafirlerine sağlanan ayrıcalıklar saymakla bitmezken, kamelyalara kurulan barbekülerle misafirler, ister kendileri pişirip kendileri yiyor, isterlerse de kamelyalara sipariş verebiliyorlar.

IMG_3633

Kaledibi mesire alanının yanısıra, Turkuaz sosyal tesisleri, Beyköy Stadı, Pazaryeri gibi sayısız eseri beldeye kazandıran Başkan Osman Kılıç, “daha yürüyecek çok yolumuz, Beyköy’ümüze kazandıracağımız çok projemiz var.” diyerek, bir sonraki dönemde tekrar aday olacağını vurguladı.

BAŞKAN KILIÇ, BEYKÖY’Ü İLÇE YAPMAK İSTİYOR

Organize sanayi bölgeleriyle zihinlerde sanayi bölgesi olarak yer alan Beyköy algısını baştan sona tersine çeviren Başkan Kılıç, Turizm alanında yaptığı atılımlarla Beyköy’e turizm alanında çağ atlatarak Belde vasfından İlçe vasfına döndürmeyi planlıyor.

“BELDE’NİN TURİZM GELİRİ 3 KATINA ÇIKTI”

Kaledibi mesire alanı, şelaleleri, sosyal tesisleri, yolları ve turizm için gerekli yatırımları büyük ölçüde tamamladıklarını ifade eden Osman Kılıç, “Şu anda turizm gelirlerimiz benden önceki dönemlerle kıyaslandığında 3 katına çıktı ama biz bunu yeterli görmüyoruz. Daha yükseklere çıkarmak için projelerimiz hazır. Allah nasip eder ve önümüzdeki dönemde tekrar seçilirsem, Beyköy’e turizm geliri yüksek bir ilçe haline getirmek istiyorum.” İfadelerini kullandı.

IMG_3636

KILIÇ GAZETECİLERİN SORULARINI YANITLADI

 Sohbet havasında geçen kahvaltının ardından kameraların karşısına geçerek gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başkan Osman Kılıç, şunları söyledi:

“Düzce Bölgemize ve Beyköy Beldemize güzel bir tesis kazandırdık. Burası 48 dönüm bir arazidir, bu araziyi, Beyköy Belediyesi olarak 20 yıllığına kiraladık iki yıl önce. İki yıldır burada inşaat çalışması vardı, çalışmalarımızı tamamladık ve hizmete açtık. Resmi açılışımızı önümüzdeki hafta içerisinde yapacağız. Burayı iki bölümden oluşturduk, restorana ait 10 dönüm bir arazi, ikinci etaptaki bir yerimiz var, günübirlikçi vatandaşlarımızın kendi imkânları ve yiyecekleri ile gelerek, oradaki alanda kendiişlerini kendileri görüyorlar.

“20 DÖNÜMLÜK ALAN FAALİYETTE”

Mangal yapacak yerlerimizi yaptık, yaklaşık yirmi tane mangal yapacak yerimiz var. Buraya ciddi bir talep var. 48 dönüm alanın şuan da 20 dönüm alanı faaliyette, bir 20 dönüm daha arkaya doğru bu sene yapıp, seneye kadar mesire alanını genişleteceğim. Buraya yaptığımız projenin içerisinde bir kır lokantası ve kır kahvesi vardı. Kır lokantasını yaptık ama kır kahvesini yapamadık. İnşallah ilerideki boşluğu da 250 metrekare kır kahvesini seneye yapacağız. Burada ciddi bir yatırım var, vatandaşlarımızın ilgi gösterdiğini görünce bizde mutlu oluyoruz.

IMG_3645

TEKRAR ADAY OLAMAYACAĞI İDDİASINA YÖNELİK SORU SORULDU

“Böyle bir dedikodu yayılıyorsa, birilerinin çıkarları ve menfaatleri için çıkartılan bir dedikodu ve yalandır. Ben üç dönem kuralına takılmıyorum. İlk dönemim 2009 yılı seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden girdim ve 3 buçuk, dört yıla yakın Milliyetçi Hareket Partisi’nde Belediye Başkanlığı görevi yaptım.

Daha sonra 2013 yılının sonun da AK Parti’ye geçtim, ikinci ve üçüncü dönemi AK Parti’de seçildim. Yani şuan da üçüncü döneme takılma şansımın olmadığını biliyorum. Ben bir döneme daha talip olduğumu buradan da söyleyebilirim, bunu her yerde söylüyorum.

 “Cenazemin belediyenin önünden kaldırılmasını istiyorum”

Bazen çıktığım televizyon programlarında, bana sorduklarında şunu söylüyorum: Ben bir dönem daha yapacağım ama benim cenazemin belediyenin önünden kaldırılmasını istiyorum. Yani ölene kadar belediye başkanlığı yapmak istiyorum diyerek bazen böyle espri yapıyorum. Önümüzde 8 ay var seçimlere, benim için sekiz ay beş yılım var, belediye başkanlığını bitirmek için ve talibim!”

“Beyköy’de altyapı sorunun tamamını çözdük”

“Biliyorsunuz ki ben 15 yıldır Belediye Başkanıyım. Beyköy’de altyapı sorunun tamamını çözdüğümüzü söyleyebilirim. Üstyapı konusunda da 30-35 Km’lik bir yol ağımızın, altyapısını tamamladık. Yeni imara açtığımız alanların altyapısını bitirmeye çalışıyoruz, üstyapıları ise daha sonra yapacağımız yatırımlar. Şuan da Beyköy’de altyapı ile ilgili biri sorunumuz olmadığını, iki tane sokak kaldı, onun da yeni açılan yollarla birlikte yatırımını kısa süre içerisinde gerçekleştireceğiz.

“Beyköy’ü pırıl pırıl bir şehir haline getirdik”

 Biz sorunlarımızı bitirmişiz Beyköy’ü pırıl pırıl bir şehir haline getirmişiz. Köy olmaktan çıkmışız ve bir şehir kültürüne girmişiz. 15 yılda çok şeyler yaptık, ikinci dönemim de çok büyük yatırımlar yaptım. Bu dönem hepimizin de bildiği gibi, son beş yılı değerlendirecek olursak; iki yıl pandemi dönemi yaşadık ve çalışmalarımız olmadı çok fazla, arkasından bir deprem oldu, arkasından iki yıl üst üstte sel oldu ve bölgemizde sel ciddi tahribatlara yol açtı.

Geçen seneki sel de, bir hafta içme suyu ana kaynaklarına ulaşamadık, selden ve ulaşım olmadığından dolayı. Bir hafta burada susuz kaldık, tankerlerle su dağıttık insanlara. Bu seneki selde ise bir gün su veremedik, Uğur Suyu yolunda kopan hatlarımız olmuştu, Düzce Belediyesi’yle beraber, aynı sorunu yaşıyoruz her yıl. Tamirini yaptık bir gün sonrasında ise suyumuzu verdik.

IMG_3647

“BEYKÖY’ÜN MAHALLE OLMASINI İSTEMİYORUM”

BELEDİYE YETKİLİLERİ “2 GÖREVİ VARDI BİRİNDE DEĞİŞİKLİK OLDU” DEDİ BELEDİYE YETKİLİLERİ “2 GÖREVİ VARDI BİRİNDE DEĞİŞİKLİK OLDU” DEDİ

 Beyköy ’ün, ilçe olmasına yönelik taleplerimiz olmuştu zamanında. Bunun derinine gittiğimiz de ve araştırma yaptığımızda bunun uygun olmayacağını gördük. Çünkü Beyköy ve Düzce arası beş dakika yani 6 km olduğu için, devlet böyle bir ulaşım imkânı varken, böyle bir yatırım yapar mı? Yani devletin diğer kurumlarını buraya taşır mı? Bence taşımaz. Sayın Devlet Bahçeli’nin, illeri 100’e, ilçeleri ise 1000’e çıkarma teklifi var. Bu proje gerçekleşirse, Düzce İlinin hangi sınıfa gireceğini bilmiyoruz ama yüksek nüfuslu bir il sınıfında olursa, biz de belki merkez ilçe oluruz. Ben Beyköy ‘ün Mahalle olmasını istemiyorum.”

Haber : Ahmet Çelik

Görüntü : Zeki Aşıkoğlu