Düzce Kalkınma ve Tanıtma Vakfı 2021 – 2022 tarihleri arasındaki faaliyet raporunu açıkladı. Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında yapılan olağan genel kurulla Vakfın yönetimine Düzceli İş İnsanı Ahmet Mutlu ve ekibinin gelmesi ile birlikte yeniden faal hale gelen Düzce Kalkınma ve Tanıtma Vakfı, Düzce için kısa zamanda gerçekleştirdiği çalışmalar ve sağladığı birlik -  beraberlik ortamıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Saygın ve sevilen isimlerden oluşturduğu güçlü yönetimi ile vakfı yeniden ayağa kaldıran ve logo da dahil olmak üzere her alanda sil baştan düzenlemeler yapan Başkan Ahmet Mutlu, Düzce’deki diğer derneklerle yaptığı iş birliği ile de sivil toplum kuruluşları arasında kaynaşmayı güçlendirdi.

Düzce’nin tanıtımından, eğitim, sağlık ve spora kadar her alanda kendisini gösteren Düzce Kalkınma ve Tanıtma Vakfı, 2021 – 2022 yılları arasında 37 etkinlik ve faaliyette bulundu.

Vakıf Tarafından açıklanan 2021 – 2022 faaliyet raporu şu şekilnde:

1250 adet  25 farklı Düzce’nin Turizm Alanları fotoğrafları, 50X70 cm ebatlarında bastırılarak Otel ve Lokantalara dağıtıldı.

Orhangazi mah. 3 K Greenlife adresinde 2 katlı ve 200 m2 yer, Vakıf merkezi olarak düzenlenmeye başlandı.

Düzce yerel ve ulusal basın temsilcileri ile Saydam Restoranda tanışma kahvaltısı yapıldı.

Düzce Üniversitesinde okuyan 120 yabancı uyruklu öğrenci ve 30 misafirimizle Efteni Gölü, Güzeldere Şelalesi, Toptepe’yi kapsayan bir gezi yapılmıştır. Öğrenciler ve misafirler Düzce’nin turizm alanlarını gezdiler, hep birlikte güzel bir gün geçirdik. Haber yerel ve ulusal basında çıkmıştır.

Bolu Bağışcılar Vakfı genel Sekreteri Öznur Akkaya, Düzce Kalkınma ve Tanıtma Vakfı yönetimine, Bolu Bağışcılar Vakfı’nın çalışmaları ile ilgili sunum yaptı.

Vakıf Başkanımız ve yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte Vakfımızın Onursal Başkanlarından sayın Dr. Faruk Özlü  ziyaret edilmiştir. Ziyarette Belediye başkan yardımcısı sayın Dr. Cengiz Tuncer’de hazır bulunmuştur. Basın Bildirisi hazırlanıp Basına gönderildi.

Vakıf Başkanımız ve yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte Bolu Bağışcılar Vakfı Başkanı, üyeleri ziyaret edildi. Destek ve ortak projeler çıkarma kararı alındı. Basın Bildirisi hazırlanıp Basına gönderildi.

Sayın Şükran Öney, Nefis Süt işyerinde ziyaret edildi, Düzce’nin hayırseveri, anaokulu ve ortaokul yaptıran hayırseverimiz, Başkanımız Ahmet Mutlu’ya, Ayhan Şamandar’a ve Sebahat Güven Batur’a teşekkür etti.

Vakıf Başkanımız ve yönetim kurulu üyelerimizi Valimiz Sayın Cevdet Atay, Valilik Binası restore edildiği için Afad Binasında kabul etti.

Başkanımız sayın Ahmet Mutlu ve başkan yardımcımız sayın Prof. Dr. Ayhan Şamandar, ziyarette yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirme yapıldı.

Başkanımız sayın Ahmet Mutlu ve başkan yardımcımız sayın Prof. Dr. Ayhan Şamandar ve Hüseyin İşleyen, kadın girişimcilerin açmış olduğu dükkanları tek tek gezdiler. Başkanımız bolca alışveriş yaparak girişimcilere moral verdi.

Vakıf önündeki yolun karşısındaki istinat duvarına Düzce tanıtım billboardları asıldı.

İnşaatı devam eden Düzce Küçük Sanayi Camii ve Düzce Üniversite Camii ile ilgili bitmiş örnek bir Camii olarak yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu.

Vakfın SGK ile ilgili işlemleri ile ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu.

Vakıf Başkanımız ve yönetim kurulu üyeleriyle Düzce Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar Ziyaret edildi.

Başkan Ahmet Mutlu, Başkan yardımcısı Ayhan şamandar, Yönetim Kurulu Üyeleri Ömer Faruk Darıyerli, Muhasip Üye Şahin Işıklı ile birlikte Garanti Bankası Ziyaret edildi.

Başkan Ahmet Mutlu ve Başkan Yardımcımız Prof. Dr. Ayhan Şamandar Sosyal Hizmetler İl Müdürü sayın Ercan Öztürk ve Müdür yardımcısı Mehmet Uçar’ı ziyaret etti.

Yönetim Kurulu Üyelerinin Araçlarıyla Üniversiteye girebilmeleri için plaka ve marka bilgileri Üniversiteye bildirildi.

Ak Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, vakfın yaptıkları ve yapacakları ile ilgili bilgiler verildi.

Düzce Müsiad Şubesi eski başkanı İsmail Çakmak ve Gönül Dostları Hareketi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Arif Ak beye vakfın yaptıkları ve yapacakları ile ilgili bilgiler verildi.

Vakfımızı temsilen Hüseyin İşleyen ve İlyas Temel Şafak 2 gün boyunca tüm oturumlara iştirak etmişlerdir.

Düzceli hemşerimiz Kütahya eski valisi Kenan Çiftçi Vakfımızı ziyarete geldiler.

Yönetim Kurulu Üyelerimiz, geçen hafta bir bölümünde yangın çıkan Kelebek Mobilya Genel Müdürü Sayın Faruk Şahin ziyaret ettiler ve geçmiş olsun dileklerinde bulundular.

Yönetim Kurulu Üyelerimiz, geçen hafta bir bölümünde yangın çıkan Kelebek Mobilya yangınına kısa zamanda müdahale ettikleri   için teşekkür ziyaretinde bulunduk. Ziyarette başkan yardımcısı Dr. Cengiz Tuncer’de hazır bulundu.

İlimizin ihracat yapan firmalarından Hasel Ahşap kaplama fabrikası ziyaret edildi.  Aynı zamanda yönetim kurulu üyemiz olan Selçuk Sönmez tarafından fabrika gezdirilerek ihracat yapılan ürünler ile ilgili bilgiler alındı.

Beyköy Belediye başkanı Osman Kılıç ziyaret edildi. Beyköy 2. OSB ve beldedeki diğer sanayi çalışmalarıyla ilgili bilgiler alındı.

Vakıf merkezimizin sabit giderleri ve yapılacak projeler, burslar ve diğer yardımlara sürdürülebilir gelir kaynağı sağlamak amacıyla kumbaraların uygun yerlere konulmasına karar verilmiştir.

İlimizde liselerde okuyan ihtiyaç sahibi kız öğrenciler, Selçuk Develi Tiyatrosuna ait “Müzikli Komedi Derlemesi” adlı tiyatroyu izlediler. Vakfımız bu etkinlikte 150 öğrenciye sponsor oldu.

CHP İl Başkanı, Merkez İlçe Başkanı ve Misafir Milletvekillerinin Ziyareti: Ziyaret Heyeti ve Diğer Katılımcılar; Vakıf Başkanımız, Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve Vakıf Misafirleri, Cumhuriyet Halk Partisi Düzce İl Başkanı Semih Cemşit,  Merkez İlçe Başkanı Özcan Dağıstanlı, Giresun Milletvekili Necati Tığlı,  Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Edirne Milletvekili Okan Kaytancıoğlu, Bursa Milletvekili Yüksel Özkan.

Düzce Üniversitesi’nin 16. Kuruluş Yıl Dönümü Programına katılım sağladık. Programa başkanımız Ahmet Mutlu, Ayhan Şamandar, Ahmet Recai Sönmez katılım sağladılar.

Gölyaka Orman İşletme Müdiresi Hülya Birtürk ziyaret edildi. Gölyaka’ya bağlı yaylalar ile ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu.

Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan ziyaret edildi. Gölyaka Belediye meclis üyelerinin de katılımıyla ilçedeki yatırımlarla ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu.

Düzce Üniversitesinden 1300 öğrenciye 20 Nisan 2022 Ramazanında iftar yemeği verildi. (25.000 tl ödendi.)

Düzceli bu spor kulübümüze, U-18 Kız Basketbol Anadolu Şampiyonası müsabakaları 12-16 Nisan 2022 tarihinde Uşak’ta Düzcemizi temsil edeceğinden Vakıf olarak 5000 tl nakit desteği sağlandı.

Vakfın bir katkısı olarak, Düzcemizde üretilen ürünlerden oluşan hediye çantaları ile Düzcesporumu’za destek olduk.

TFF 3'üncü Lig 2'nci Grup’ta mücadele eden Düzcespor sezonu lider tamamlayarak 2'nci Lig'e yükseldi. Şampiyonluğu kutlamak ve takıma maddi destek sağlamak amacıyla vakıf olarak

10.000 tl nakdi yardım yapılmıştır.

19 oda, 19 oda kapı arkası bantların boyanması, 2 koridor, 24 kapı boyandı.

Toplam 8.546 tl